Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 1 отримала відзнаку «Чиста лікарня – безпечна для пацієнтів»

28 Травня 2019, 14:01

У грудні 2017 року КНП «Центр медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради долучилося до Всеукраїнського проекту «Чиста лікарня – безпечна для пацієнтів», який стартував в Україні у травні 2012 року і реалізовується за ініціативою Асоціації медичних сестер України та Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК).

Мета проекту: забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних закладах України, профілактика професійних захворювань медичного персоналу, запобігання поширенню внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних закладів.

Відтак, 04 грудня 2017 року «Службою організації інфекційного контролю» був проведений гігієнічний аудит 7-ми амбулаторій загальної практики сімейної медицини та надані рекомендації по дооснащенню і організації санітарно-епідемічного режиму. Крім того, фахівці СОІК провели лекції та майстер-класи для медичних працівників.

Отож, у АЗПСМ № 1 (завідуюча – Світлана Бежевець, адреса: вул. Леваневського, 24) були проведені усі заходи, які передбачалися умовами проекту. Це дало змогу медичному персоналу амбулаторії вдосконалити свої знання та навички по використанню сучасних дезінфікуючих засобів та використанню двовідерної системи для прибирання VERMOP, а також організації санітарно-епідемічного режиму (деструктор голок, диспансери для рушників, дозатори для рідкого мила, ємкості для дезінфекції виробів медичного призначення тощо).

27 травня 2019 року відбулося вручення сертифікату «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта» амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1.

Зауважимо, що нещодавно виповнилося 18 років від дня створення амбулаторії та вона стала 1118-м закладом, який отримав цей високий статус відповідності європейським стандартам чистоти та гігієни.

Головний лікар КНП «Центр медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради Інна Вошко зазначила, що АЗПСМ №1 – це перша амбулаторія, яка була побудована у місті, та перший заклад, який отримує відзнаку «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта». Отож, ця табличка буде засвідчувати кожному пацієнту про 100% чистоти у даній амбулаторії і тим самим збільшувати кредит довіри до лікаря та дозволить лікарю і медичним працівникам почувати себе безпечно та комфортно на робочому місці.

«Для медичних працівників почесне звання «Чиста лікарня» – це велика честь та висока оцінка їх кропіткої роботи. Крім того, отримання сертифікату це ще й величезна відповідальність перед пацієнтами, які довіряють своє здоров’я та благополуччя фахівцям цього закладу» – підкреслила Інна Василівна.

Слід зазначити, що в амбулаторії працює 2 лікаря, 4 медичні сестри та молодша медична сестра. З сімейним лікарем та лікарем-педіатром амбулаторії заключено найбільшу кількість декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

 

Чат-бот Гаряча лінія