Батьки, які виховують дітей віком до 3-х років можуть отримати відшкодування на послуги няні у розмірі 1626 грн. на місяць

27 Лютого 2019, 18:08

27 лютого 2019 року під головуванням заступника міського голови Оксани Гвозденко відбулась робоча нарада з питання запровадження урядового проекту «Муніципальна няня». Втілення даного проекту в життя у Новограді-Волинському обговорювали директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілія Хрущ, заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Олена Пономаренко, начальник управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Ярослав Циба та начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак.

Заступник міського голови Оксана Гвозденко поінформувала, що «Муніципальна няня» – це урядовий проект з підтримки молодих батьків, який запрацював з 1 січня 2019 року. У його рамках держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей віком до 3-х років.  

Директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілія Хрущ повідомила про те, що сума відшкодування рівна розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років і станом на сьогодні становить 1626 грн. на місяць. Також Лілія Василівна зауважила, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину. Відтепер батьки зможуть працювати і отримувати відшкодування вартості послуги по догляду за дитиною у розмірі 1626 грн. на місяць, а няні матимуть офіційне працевлаштування. Варто зазначити, що відшкодування послуги няні можливе незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці.   

Заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Олена Пономаренко наголосила, що єдина обов’язкова умова для компенсації від держави – це офіційне працевлаштування няні, яка має бути або фізичною особою підприємцем,  або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми. Договір з нянею може бути укладений у будь-якій письмовій формі. В свою чергу органи соціального захисту залишають за собою право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню.

Також Олена Анатоліївна поінформувала, що особливо вигідно стати «муніципальною нянею» громадянам (в тому числі рідним бабусям та дідусям), яким не вистачає страхового стажу до пенсії, оскільки офіційне працевлаштування дозволить такий стаж отримати. 

Отож, для оформлення відшкодування державою послуги няні у розмірі 1626 грн. на місяць, батьки мають попередньо самі обрати няню, укласти з нею угоду про офіційне працевлаштування та впродовж місяця звернутись в департамент праці та соціального захисту населення міської ради з наступними документами:

–       паспорт отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;

–       ідентифікаційний код;

–       свідоцтво про народження дитини;

–       копія угоди/договору про здійснення догляду за дитиною до 3-х років між отримувачем послуги «муніципальна няня» та «муніципальною нянею»;

–       підтверджувальні документи щодо оплати «муніципальній няні» послуги з догляду за дитиною до 3-х років (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

Між тим, до департаменту праці та соціального захисту населення міської ради міста Новограда-Волинського поки що не надійшло жодної заяви на відшкодування державою послуги «муніципальна няня». Тому керівництво соціальної установи звертається до батьків (або опікунів), які виховують дітей віком до 3-х років та користуються послугами няні, звернутися до департаменту праці та соціального захисту населення міської ради та скористатися гарантованим державою відшкодуванням на послуги няні у розмірі 1626 грн. на місяць.

 

Чат-бот Гаряча лінія