Без паніки! Грип відступа

8 Лютого 2016, 1:44

Застуда, грип, ГРВІ, пневмонія — щороку восени та взимку збільшується кількість людей, яким ставлять ці діагнози. Міністр охорони здоров’я заявив, що в Україні епідемія. Однак не у всіх областях показники захворюваності перевищили епідемічні пороги. Та й там, де перевищили, показники суттєво відрізняються. З 19 областей у 11 епідеміологічний поріг більше 50%. Наприклад, у Житомирській області перевищення епідемічного порогу станом на 3 лютого знаходиться на позначці 6%. У Новограді-Волинському відмічають зменшення випадків захворюваності. З 1 лютого діти повернулися до школи після двотижневого карантину.

Лікар-інфекціоніст Новоград-Волинського міськрайТМО Ірина Дідик сказала, що наразі ми маємо швидше сезонне підвищення рівня захворюваності, ніж епідемію.

«Щороку в цей період ситуація схожа. Я не можу сказати, що щось змінюється. Два-три тижні відмічається високий рівень захворюваності, потім починається зменшення. Зараз кількість хворих іде на спад. Якщо реєструвалося до тисячі випадків за тиждень, то зараз 200-300 випадків.

У цьому році карантин у школах зробили дуже вчасно: на початку поширення вірусу, а не в період його розпалу. За рахунок цього ми не маємо такої страшної ситуації.

Серед особливостей варто відмітити, що сучасний грип вражає молоді верстви населення та спричиняє більшу летальність — до 10%. Смертність від неускладненого грипу — 0,01-0,2%. Сприятливість до грипу дуже висока у всіх вікових групах, але найбільша захворюваність спостерігається в дітей віком від 1 до 14 років, що в 4 рази вище, ніж у літніх осіб. Після перенесеного грипу в людей формується імунітет, але проблема в тому, що в наступний сезон вірус змінює свої властивості і епідемія грипу повторюється», — каже лікар.

Тож навіть якщо в цьому році вам не пощастило і ви перенесли грип, гарантій не захворіти в наступному епідсезоні у вас немає. Міцний імунітет дає більше шансів вберегтися від вірусів. Однак найкращим засобом профілактики вважається щеплення.

«Найбільш ефективна і дієва профілактика — це щеплення. Найкраще його робити на початку епідсезону в жовтні-листопаді. Тоді формується хороший імунітет. На початку сезону був перелік вакцин, якими люди могли щепитися, але чомусь вони не дуже проявляють ініціативу. Хоча за кордоном це найперша міра захисту від грипу. Там немає карантинів, адже до 80% населення проходять щеплення проти вірусу грипу. Навіть страхові компанії проявляють ініціативу, щоб люди щепилися протягом року. Це дешевше, ніж лікування, і несе менше збитків для здоров’я. Адже ні одне захворювання не проходить безслідно», — запевняє Ірина Дідик.

Якщо ви все ж захворіли, то не потрібно йти в лікарню, краще викликати лікаря додому. У перші 3-5 днів відбувається найбільше виділення вірусу через верхні дихальні шляхи. Залишаючись удома, ви зменшуєте розповсюдження вірусу. Вроджений трудоголізм у проєднанні з вірусом грипу до добра не веде. До того ж колеги будуть більш раді виконати роботу за вас, ніж ризикувати підчепити вірус.

Прогнозувати, чи будуть нові спалахи, лікарі не беруться. Може початися риновірусна інфекція чи парагрип. Як правило, вони мають легкий перебіг. Однак люди з ослабленим імунітетом вразливі і до цих вірусів. Тому в цей період краще подбати про опірну здатність організму. У цьому допоможуть вітаміни, не тільки ті, що містяться в їжі, а й комплексні вітамінні препарати, здоровий сон, раціональне харчуванням, фізичні вправи.
 

Марина Синельникова.

Інформаційно-аналітичне видання «Поліські новини».

 

Чат-бот Гаряча лінія