У Новограді-Волинському відбулися загальні збори міської спілки ветеранів афганської війни

8 Лютого 2016, 1:43

Щороку Україна вшановує своїх співвітчизників, які мужньо виконували військову присягу в «гарячих точках» планети та пройшли через афганське пекло. Цього року, 15 лютого виповнюється 27 років з часу виведення військ з Республіки Афганістан. Війна в Афганістані була найбільш масштабною, тривалою та трагічною з локальних воєн, яка тривала десять років і принесла смерть у тисячі українських родин.

6 лютого у великій залі Будинку рад відбулися загальні збори Новоград-Волинської спілки ветеранів афганської війни. Участь у засіданні взяли міський голова Віктор Весельський, заступник міського голови Лариса Шутова, начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Лілія Хрущ, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Андрущенко, завідувач сектору охорони здоров’я райдержадміністрації Тетяна Гусєва, заступник головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоград-Волинського району» Олег Приходько.

На початку заходу хвилиною мовчання присутні вшанували пам`ять загиблих земляків, тих, хто не повернувся з тієї далекої війни.

Затим із доповіддю виступив голова міської спілки ветеранів афганської війни Юрій Шевчук, який прозвітував про роботу організації з 1 лютого 2015 року по 6 лютого 2016 року, зокрема про фінансові надходження та використання коштів для підтримки статутної діяльності, про заходи, які було проведено в минулому році, а також поділився планами на 2016 рік. Зокрема, Юрій Михайлович наголосив, що діяльність організації у 2015 році пройшла на належному рівні.

Крім того, присутні обговорили питання внесення змін до Статуту спілки та організаційні моменти.

Слово для виступу було надано міському голові Віктору Весельському. Звертаючись до ветеранів афганської війни Віктор Леонідович зазначив, що станом на 1 лютого 2016 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків міського управління праці та соціального захисту населення перебуває 255 ветеранів афганської війни, в т.ч. 96 осіб, які потребують особливої уваги: 5 – інвалідів І групи, 53 – інваліди ІІ групи, 38 – інвалідів ІІІ групи. До того ж, в місті поживає 3 вдови загиблого ветерана, 46 вдів померлого ветерана, 1 мати загиблого ветерана та 5 батьків померлого ветерана. Зокрема, міський голова підкреслив, що згідно чинного законодавства учасники бойових дій користуються 75% знижкою при оплаті за житлово-комунальні послуги, 50% знижкою по абонплаті за користування телефоном та мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті. А також зауважив, що на обліку перебуває 39 ветеранів афганської війни, які потребують поліпшення житлових умов. Цьому питанню буде приділено особливу увагу.

Під час зборів учасники бойових дій мали змогу поспілкуватися з очільником міста. Основні питання, які турбували воїнів-інтернаціоналістів – це питання соціального захисту, медичного обслуговування, земельних відносин, облаштування гаражного масиву в мікрорайоні «Болгарбуд», доцільності носіння бойових медалей і орденів, які мають комуністичну символіку та ін. Віктор Леонідович наголосив, що немає таких проблем, які не можливо вирішити, та запевнив, що докладе максимум зусиль, щоб забезпечити належний лад у місті. А також розповів про плани міської влади, в першу чергу в галузі охорони здоров’я (відкриття амбулаторій сімейної медицини в мікрорайонах міста, відновлення роботи військового шпиталю під Реабілітаційний центр, клопотання про виділення квоти для оздоровлення у санаторіях), задля покращення життя громади міста, зокрема ветеранів афганської війни.

Наприкінці заходу міський голова Віктор Весельський нагородив воїнів-афганців відзнаками Президента України – пам’ятними медалями «25 років виведення військ з Афганістану». А голова Новоград-Волинської спілки ветеранів афганської війни Юрій Шевчук вручив медалі «Учаснику локальних війн» членам організації, які приймають посильну участь у житті і роботі спілки.

На жаль, з кожним роком збільшується скорботний список тих, хто пішов від нас у небуття. Ця війна має стати уроком для прийняття виважених рішень щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія