Безоплатна правова допомога інформує:

11 Січня 2017, 5:24

З 05 січня 2017 року вступили в силу зміни до Закону України  “Про безоплатну правову допомогу”, якими значно розширено коло осіб, які мають право на таку допомогу.

Насамперед – це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

– по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;

– по-друге, особа матиме право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

– по-третє, інвалід матиме право, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

За детальною інформацією та роз’ясненням Законодавства, звертайтесь до фахівців Новоград-Волинського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м.Новоград-Волинський, вул..Івана Франка, 31а, тел.(04141) 2-15-82.

П.Г.Пелешок,

директор Новоград-Волинського місцевого центру

з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

Чат-бот Гаряча лінія