Міський голова провів засідання виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради

11 Січня 2017, 5:25

11 січня 2017 року у великій залі Будинку рад під головуванням міського голови Віктора Весельського відбулось 29 засідання виконавчого комітету міської ради сьомого скликання, до порядку денного якого було внесено 5 питань. У роботі взяли участь 19 членів виконкому міськради, начальники управлінь та відділів міської ради, радники міського голови, представники громадськості та місцевих ЗМІ.

У ході засідання очільник міста вручив Привітальні листи іменинникам: члену виконавчого комітету міської ради Роману Михальчуку з нагоди дня народження, який він святкував 1 січня, а також директору КП „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ Людмилі Тодорович, яка відзначає свій день народження 11 січня.

Членами виконкому було погоджено питання: про захист прав та законних інтересів дітей; про поточне будівництво у місті; про передачу майна комунальної власності територіальної громади міста; про оренду майна комунальної власності територіальної громади міста. Найбільше уваги було приділено проекту рішення «Порядок організації та проведення мирних зібрань у місті Новограді-Волинському». Так, виконавчий комітет міської ради, керуючись чинним законодавством та з метою забезпечення права громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації у місті,  відповідним рішенням затвердив відповідний Порядок. Попередньо прийняте рішення від 24.12.08 № 493 визнано таким, що втратило чинність.

До вашої уваги Порядок організації та проведення мирних зібрань у місті Новограді-Волинському:

1.         Цей Порядок регулює відносини щодо організації та проведення мирних зібрань у місті Новограді-Волинському (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, тощо).

2.         Громадянам, об’єднанням громадян гарантується право вільно виражати, демонструвати і поширювати свої погляди, світогляд, переконання і збиратися мирно, без зброї для їх виразу.

3.         При здійсненні цих прав і свобод не повинно бути посягань на права і свободи, честь і гідність інших людей. Це право є однією з конституційних гарантій права громадянина на  свободу свого світогляду і віросповідання, думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на використання і поширення  інформації усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір, права на вільний розвиток своєї особистості, тощо. За Конституцією України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України.

4.         Проводити збори, мітинги, походи і демонстрації громадяни можуть  за умови обов’язкового завчасного сповіщення про це орган місцевого самоврядування. Таке  сповіщення має здійснюватись громадянами через організаторів масових зібрань.

Організатори масових зібрань звертаються із повідомленням у письмовій формі на ім’я міського голови, яке має містити: повну назву юридичної особи (ПІБ фізичної особи); форму мирного зібрання (збори, мітинг, хода, демонстрація, тощо); зміст і мету мирного зібрання; місце проведення та/або маршрут руху; дату та час проведення (початок, закінчення); орієнтовну кількість учасників; використання технічних засобів, у тому числі звукопідсилювальної апаратури (за наявності); контактні дані осіб, відповідальних за проведення мирного зібрання (адреса, телефон); дату подачі повідомлення. У разі якщо при проведенні мирного зібрання необхідне перекриття дорожнього руху, інше сприяння органів виконавчої влади – про це слід вказати у повідомленні.

5.         Строк завчасного сповіщення має бути достатнім для того, щоб орган місцевого самоврядування міг визначитися, наскільки проведення таких зібрань відповідає закону, та в разі потреби, згідно з частиною другою статті 39 Конституції України, звернутися до суду для  вирішення  спірних питань.

6.         Упродовж строку від дати сповіщення орган місцевого самоврядування має здійснити ряд підготовчих  заходів,  зокрема, для  забезпечення безперешкодного проведення громадянами зборів, мітингу, походу чи демонстрації, підтримання громадського порядку, охорони прав і свобод інших людей. У разі необхідності орган місцевого самоврядування може погоджувати з організаторами мирних зібрань дату, час, місце, маршрут, умови, тривалість їх проведення, тощо.

7.         Організатори мирних зібрань зобов’язані:

7.1.      дотримуватися вимог чинного законодавства та діяти згідно зі статутними  завданнями організації – організатора зібрання;

7.2.      відповідати за дотриманням учасниками мирних зібрань та запрошеними на них морально-етичних та санітарно-гігієнічних норм в громадських місцях, Правил благоустрою міста, техніки безпеки та пожежної безпеки;

7.3.      необхідності дотримання прав та свобод інших громадян, правил поведінки під час мирного зібрання;

7.4.      забезпечувати безпеку учасників мирного зібрання у зв’язку з використанням  під час його проведення засобів підвищеної небезпеки (автомобілів, великогабаритних та висотних конструкцій, тощо);

7.5.      призупинити мирні зібрання у разi вчинення їх учасниками чи  запрошеними на них протиправних дiй;

8.         Учасники зібрань повинні:

8.1.      під час проведення мирних зібрань дотримуватися громадського порядку, виконувати всі законні вимоги організаторів, уповноважених ними осіб, працівників поліції та інших посадових осіб, які здійснюють функції щодо дотримання правопорядку;

9.         Учасникам мирних зібрань забороняється:

9.1.      мати  при собі зброю та інші засоби,  спеціально призначені для фізичного ушкодження, а також вибухові, займисті, радіоактивні, отруйні та інші небезпечні речовини та предмети, які можуть бути використані проти життя та здоров’я людей, для заподіяння матеріальної шкоди майну громади або громадянам, засоби наочної агітації, що принижують честь та гідність інших громадян;

9.2.      приводити, привозити чи приносити з собою тварин, які можуть завдати фізичних ушкоджень, крім випадку, коли наявність на заходах домашніх тварин обумовлена у заяві та погоджена з відповідними службами.

10.       Особи, які порушили встановлений порядок організації та проведення мирних зібрань у місті Новограді-Волинському (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, тощо) несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Наприкінці засідання міський голова Віктор Весельський та заступник міського голови Лариса Шутова проінформували присутніх про результати наради щодо створення госпітальних округів та оптимізації ліжкового фонду на Житомирщині, участь у якій, на запрошення голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради, вони взяли разом із секретарем міської ради Оленою Пономаренко, начальником відділу з питань охорони здоров’я міської ради Любомиром Дутчаком та головним лікарем міськрай ТМО Василем Борисом. Зокрема, очільник міста наголосив, що при створенні госпітальних округів, у першу чергу, мають бути враховані інтереси громадян.

На завершення, у рамках міжнародної щорічної скаутської акції до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа, депутат міської ради, голова Новоград-Волинської станиці Національної скаутської організації України – Пласт Ігор Мельник та члени організації передали усім охочим Вифлеємський вогонь миру.

Наступне засідання виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради відбудеться 25 січня 2017 року.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія