Біля Пам’ятного знаку жертвам голодомору відбулася скорботна акція присвячена роковинам Голодомору

22 Листопада 2019, 18:13

22 листопада 2019 року, пам’ять про тих, кого в Україні вбив голод та репресії у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках, привела новоград-волинців на військово-меморіальне кладовище для участі у жалобному заході присвяченому роковинам Голодомору. Тут біля Пам’ятного знаку жертвам голодомору та політичних репресій відбулася організована учнями ліцею №4 та Вищого професійного училища скорботна акція. Із колосками пшениці в руках керівництво міста, громадські активісти, школярі стали учасниками панахиди за загиблими.

В історії майже кожної родини у Новограді-Волинському є трагічний слід голодомору та політичних репресій. Наслідки наймасштабнішого голоду 1932-1933 років не можуть залишити нікого байдужими. В ті роки 27 сіл та хуторів нашого краю – повністю зникли з лиця землі.

Головна причина вчинення злочину Голодомору полягала у тому, що комуністичний режим поставив за мету знищити українців як політичну націю, котра рано чи пізно могла поставити питання про створення незалежної держави. Для досягнення цієї мети був обраний жахливий інструмент – вбивство голодом.

Голод став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив природний та політичний розвиток українців як спільноти, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації. Наслідки цієї катастрофи відчуваємо і понині.

Між тим, учасники скорботної акції схилили голови в глибокій жалобі за тими, кого було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями.

 

Чат-бот Гаряча лінія