Через сказ у Новограді-Волинському оголошено карантин

18 Лютого 2016, 4:39

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально. Основним джерелом інфекції є хворі на сказ дикі тварини, в основному лисиці.

17 лютого у Новограді-Волинському було проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, яка діє при міській раді. Засідання проходило під головуванням першого заступника міського голови Сергія Колотова та за участі заступників міського голови, представників відповідних управлінь та відділів міської ради, місцевої прокуратури, організації УТМР, кооперативного ринку «Урожай», міської дільничної ветлікарнї, керівників та голів правлінь ОСББ, а також представників місцевих ЗМІ.

Причиною для зібрання став випадок сказу тварин на території міста. Так, на початку лютого під головуванням міського голови Віктора Весельського відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тоді, начальник відділу з питань цивільного захисту населення міської ради Олександр Мельник, повідомив, що 26 січня у місті, на одному із провулків Тельмана, було зафіксовано випадок нападу дикої лисиці на домашніх тварин (собак). Однак патматеріал не досліджувався у зв’язку із неможливістю відбору. В результаті засідання було затверджено „План основних заходів щодо профілактики та ліквідації сказу на території міста Новоград-Волинський на 2016 р.“.

15 ж лютого у місті по вулиці Західній виявлено випадок сказу собаки, що підтверджено експертним висновком Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини.

Як зазначив начальник відділу з питань цивільного захисту населення Олександр Мельник: „Дане захворювання має інкубаційний період від 1 місяця до 1 року, тому ми знаходимося на «пороховій діжці». Коли і де очікувати наступного випадку ніхто не може передбачити, але однозначно цей процес пов’язаний з дикими тваринами. І можна припустити, що саме та околиця міста, яка знаходиться неподалік  лісопаркової зони є осередком захворювання диких тварин на сказ. Оскільки і в першому і в другому випадку мешканці міста бачили лисицю“.

За повідомленням начальника відділу з питань охорони здоров’я міської ради Любомира Дутчака, на сьогодні в Україні немає вакцин від сказудля людини, оскільки її  виробництво не проводиться на території нашої держави. Раніше дана вакцина завозилась з Росії, однак уже 1,5 роки вона не надходить взагалі. Відділ з питань охорони здоров’я міської ради не одноразово звертався до районних управлінь по Житомирській області щодо переведення залишків антирабічної вакцини до Новограда-Волинського для проведення лікувальних заходів громадянам. Отож, членами комісії було вирішено розглянути всі потенційно можливі варіанти доставки вакцини з території сусідніх держав, в т.ч. звернутися за допомогою до міст-побратимів (Білорусії, Грузії, Польщі), а також відправити листи до Міністерства охорони здоров’я України та управління охорони здоров’я Житомирської ОДА для вирішення питання централізованої поставки вакцини для профілактики захворювання на сказ і проведення щеплень громадян міста.

Аналізуючи ситуацію із тваринами, перший заступник міського голови Сергій Колотов зауважив, що на даний час у місті нараховується велика кількість безпритульних собак та котів, які несуть велику загрозу для населення та забруднення навколишнього середовища міста. В зв’язку з цим, Сергій Юрійович звернувся до управління ЖКГ,Е та КВ міської ради з вимогою прискорити, наскільки це можливо, виготовлення проектно-кошторисної документації для подальшого облаштування притулку для утримання бездомних тварин з переведенням його в комунальну власність. Та наголосив, що в плані фінансування – це питання є пріоритетним.

Начальник управління ветеринарної медицини в Новоград-Волинському районі Олександр Коваль підкреслив, що заходи по боротьбі та недопущенню захворювання на сказ здійснюються комплексно органами ветеринарної медицини, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, лісового господарства, товариствами мисливців під  керівництвом надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоград-Волинській міській раді.

Отож, в результаті засідання членами комісії оголошено карантин на території міста у зв’язку з випадком сказу тварини. Така міра введена з 17 лютого 2016 року та триватиме 60 днів. Впродовж даного періоду у Новограді-Волинському заборонено торгівлю живими тваринами, а також проведення виставок та видовищних заходів із залученням тварин.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія