Чого не забороняє депутатська етика?

27 Травня 2016, 0:51

Минулого тижня під патронатом секретаря міської ради Олени Пономаренко відбулася зустріч із депутатом від політичного об’єднання «УКРОП» та за сумісництвом головою постійної комісії міської ради з питань депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян Андрієм Рассадіним. Що входить в обов’язки цієї комісії і про важливість її роботи Андрій Рассадін охоче розповів кореспондентам.

– Андрію Олексійовичу, хто входить до складу Вашої комісії?

– Приємно, що до нашої команди належать такі небайдужі та амбітні народні обранці: Олександр Кармазін («Об’єднання «Самопоміч»), Світлана Карпінська (Радикальна партія Олега Ляшка), Василь Юрків (Українська Народна Партія).

– Які основні функції постійної комісії?

– Хочу зауважити, що на перший погляд наша робота здається непомітною. Звісно, я вважаю, що ця депутатська комісія є найбільш значимою серед інших. Поясню чому. Захист прав і свобод громадян має бути для кожного посадовця на першому місці. Люди вже звиклися з тим, що їх не чують і не розуміють. Більшість громадян вже настільки втратили віру до влади, що беззаперечно миряться з несправедливістю, зневагою. Я закликаю всіх не боятися боротися за свої права. Тому зараз моя мета – довести до відома, що при міській раді діє така комісія, яка відстоюватиме твердо інтереси мешканців міста. У цьому нам варто перейняти досвід США, де людина почуває себе дійсно захищеною. Ніхто не сміє її «топтати» і ображати. Її права і свободи регламентовані законодавством і всі вони виконуються. Головне те, що люди самі зацікавлені в цьому. Як же ми будемо боротися з корупцією, зловживанням владою, коли громадськість займатиме пасивну позицію? Тому основне завдання нашої комісії – слідкувати за депутатською етикою, сприяти комунікації народних обранців з громадою.

– Які основні завдання ставите перед собою у подальшій роботі? Чи часто виникають суперечності між депутатами?

– Ні, не часто. Якщо ми і посваримося, то це лише робочі моменти, які не впливають на наші особисті стосунки. У нас немає на меті принизити когось, показати некомпетентність. Жодного разу ми не дозволяли собі проявити хамство, вчинити бійку, бо депутатська етика цього не дозволяє. Нам успішно вдається дійти консенсусу, тому якщо і сперечаємося, то це все заради інтересів мешканців нашого міста. Кожен депутатський голос на вагу золота. Усі депутати вже мають певний професійний і життєвий досвід, чітке бачення змін у місті, досягнули чогось у житті. Ще жодного разу мені не було соромно за кожного з них. Кожен робить для свого виборчого округу багато корисних справ. Тим паче у країні з таким недосконалим законодавством, депутати не можуть розслабитися, а змушені йти лише вперед та інтенсивно працювати. Містечко у нас маленьке, ми знаємо потреби наших мешканців, їх психологічний стан. Намагаємося надавати необхідні консультації. Звісно, деякі люди зловживають нашими повноваженнями. Але ми слухаємо усіх, і завжди вчасно реагуємо на звернення. При потребі кожен депутат виїжджає, спілкується з містянами, вивчає ситуацію. Потім на засіданні комісії ми приймаємо рішення як діяти далі. Ми не маємо ні юридичного, ні морального права відмовляти тим, хто до нас звертається. Будь-які питання, які стосуються порушення прав і свобод громадян, будуть вирішуватися.

– Як можна до вас звернутися за допомогою?

– Я завжди відкритий для людей. Можна зателефонувати особисто мені або звернутися до секретаря міської ради Олени Пономаренко, у ЦНАП, організаційний відділ міської ради, відділ прийому громадян, і я ще раз запевняю, що будь-яке звернення не залишиться поза увагою.

– З чим доводиться боротися насамперед?

– Ось нещодавно зверталися до мене мешканці міста стосовно вирішення земельного питання. Інші скаржаться на роботу деяких посадових осіб. Річ у тім, що для деяких чиновників смак влади стає, мабуть, настільки солодким, що заради цього вони обходять закони і втрачають елементарну людяність. Мене це настільки обурює, що я зроблю все для того, щоб посадовці почали ставитися до людей згідно норм моралі. Хочу звернутися до кожного новоградця: говоріть відкрито про ваші проблеми! Мені імпонує те, що з приходом нового очільника міста почалася певна люстрація чиновників. Якщо людина не приносить плодів своєї праці, не горить бажанням змінювати місто на краще – хай звільнить місце іншим. Дотримання конституційних прав громадян, наближення послуг до населення, повернення влади обличчям до кожного громадянина – основні пріоритети постійної комісії. Ми зобов’язані максимально показати, що люди мають права, і повинні ними користуватися. Майдан робили не політики, а люди. А депутати – такі ж звичайні мешканці, як і всі. Наприклад, ви ніколи не побачите біля мене охорону, я не сиджу в комфортному офісі, а так само пересуваюсь по місту, живу звичайним життям. Серед депутатів справді є багато професіоналів, громадських активістів, про справи яких ви можете й не чути, але вони не виставляють себе напоказ. Дуже багато нам допомагає наш міський голова, з яким ми зустрічаємося, спілкуємося, вирішуємо, що варто робити в різних ситуаціях. Проблема полягає у менталітеті наших людей, більшість з яких живуть епохою радянщини. Зміни не відбуваються швидко, цей процес буде проходити протягом довгого періоду, але добре те, що ми зрушили з критичної точки і не стоїмо на місці.

 

Інна РОМАНЮК.

Новоград-Волинська міськрайонна офіційна громадсько-політична газета «Лесин край».

 

Чат-бот Гаряча лінія