Чи буде навчання в школах очним чи дистанційним?

6 Липня 2020, 14:45

Шановні батьки! Багатьох з вас, як і нас хвилює організація освітнього процесу у закладах освіти у новому 2020-2021 навчальному році. А саме: чи буде навчання очним чи дистанційним? Безумовно, головним чинником, що впливатиме на вибір форми навчання буде стан епідемічного благополуччя у країні і місті зокрема, у зв’язку із захворюваністю на COVID-19. Наразі Міністерство освіти і науки України активно працює над варіантами щодо можливих форм навчання. Серед них: і позмінне навчання учнів, і часткове дистанційне навчання тощо. Найбільше занепокоєння викликає організація освітнього процесу для майбутніх першокласників, адже для них дистанційне навчання є практично неможливим. У новому навчальному році до шкіл нашої об’єднаної територіальної громади за попередньою реєстрацією їх прийде менше на 37, ніж торік, а це – 696 учнів. Всі заклади загальної середньої освіти гарно підготували навчально-матеріальну базу початкової школи. Ви мали змогу ознайомитися із умовами навчання безпосередньо у закладі або передивившись проморолики про кожен заклад(дивись за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1Jp_79yBVpmDOc07xj9Z-giDNRqbY4Otw?usp=sharing)

Разом з тим вчителі мають скоригувати навчальні плани з метою створення максимально безпечних умов навчання як то: проведення частини занять на свіжому повітрі, інтегровані уроки, відеоуроки тощо. За бажанням батьків, у разі потреби, можна використовувати такі форми як домашнє навчання, екстернат та дистанційна освіта. Переважна більшість батьків під час онлайн опитування, організованого управлінням освіти і науки у квітні 2020 року констатувала, що дистанційна освіта не є повноцінною заміною очного навчання та вказала на низку проблем, серед яких відсутність зворотнього зв’язку, низька мотивація до навчання та недостатня соціалізація дитини. Ми теж не є прихильниками тотального дистанційного навчання, в якому скоріше більше мінусів, ніж плюсів. Тому активно готуємося до початку навчального року.

Міністерство освіти і науки відповідно до кількості учнів розподілило на нашу громаду 1млн. 644 тис. 574 грн освітньої субвенції для забезпечення першокласників новими партами, дидактичним матеріалом та комп’ютерною технікою. Частка співфінансування з міського бюджету (30%) становить 704,817 тис. грн. З метою освоєння виділених коштів заклади проводять процедури закупівлі згідно з чинним законодавством. З червня 2020 року розпочато проведення поточних та капітальних ремонтів: капітальний ремонт приміщення школи у селі Майстрів (1,1млн. грн), капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ№3 (1,9 млн. грн), поточний ремонт фасаду ЗОШ№3 (550 тис.грн), поточний ремонт вхідної групи у ЗОШ№6 (47тис.грн), поточний ремонт фасаду ЗОШ№9(199тис.грн), готуються до заміни віконних блоків у Ліцеї №1(192тис.грн.- кошти обласного бюджету), капітального ремонту вхідної групи у Ліцеї №4(550 тис.грн), будівництва мініфутбольного майданчика зі штучним покриттям у ЗОШ10(650тис.грн), встановлення тренажерного майданчика у Ліцеї№11(200тис.грн), встановлення після завершення тендерних процедур систем протипожежної сигналізації з оповіщенням у Ліцеї№1(500 тис.грн), Ліцеї№4 (500 тис.грн) та ЗОШ№7(500тис.грн). Це ті заходи, на які депутати міської ради виділили кошти з міського бюджету додатково як на першочергові. Зрозуміло, що це не все, що буде придбано, відремонтовано, встановлено, в тому числі завдячуючи вам, шановні батьки. Управління освіти і науки міської ради, керівники шкіл, педагоги, технічний персонал працюють над забезпеченням комфортних, безпечних умов перебування учнів у закладах та готуються до організованого початку нового навчального року з першого вересня 2020 року. Також заклади загальної середньої освіти, як власне і заклади дошкільної, позашкільної освіти будуть закуповувати необхідні засоби захисту, дезінфектори, безконтактні термометри, гігрометри та інші необхідні матеріали.

Щиро сподіваємось, що першовересень наповнить заклади освіти дитячим сміхом, гомоном, батьківськими порадами, вчительськими знахідками, лунатимуть перші дзвінки, проходитимуть урочистості, проте із дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Тому закликаємо вас, шановні батьки, зберігати спокій, налаштовуватися на позитивне вирішення проблем, адже наше спільне прагнення – створити якнайкращі умови для навчання наших дітей та дбати про їх безпеку. Дякуємо за розуміння, участь у підготовці закладів до нового навчального року, за довіру у такі непрості часи!!!

З будь-яких питань ви можете звернутися до управління освіти і науки міської ради за телефонами: 2-03-74, 2-04-06, 2-13-27, 2-13-05. Слідкуйте за новинами на нашій офіційній сторінці у фейсбук (https://www.facebook.com/ Управління-освіти-і-науки-Новоград-Волинської-міської-ради-732410866947967)

Будемо раді вам допомогти!

З повагою, начальник управління освіти і науки Тетяна Ващук

 

Чат-бот Гаряча лінія