Чи порушують закон, громадяни, що ухиляються від укладання договору на вивіз твердих побутових відходів?

30 Серпня 2021, 13:49

В нашій громаді є громадяни, що категорично відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той же час, на території громади постійно спостерігається картина «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у прилеглих лісосмугах, ярах, лісах.

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Підприємство ТОВ МІСЬККОМУНСЕРВІС уповноважено укладати з юридичними та фізичними особами на території Новоград-Волинської територіальної громади договори на вивезення твердих побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Також у громаді діють Правила з благоустрою, відповідно до яких громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів. Отже, порушенням цих Правил вважається відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

Інспекція благоустрою буде притягувати до відповідальності згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян від 340 до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, законною підставою для притягнення до адміністративної відповідальності є відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця, що є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою.

Відділ благоустрою та екології управління ЖКГЕ міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія