Чим небезпечні нові штами коронавірусу «Дельта» та «Дельта Плюс»?

5 Серпня 2021, 10:09

В Україні вже зареєстровано випадки зараження новим штамом коронавірусу «Дельта», який є заразнішим за інші варіанти вірусу SARS- CoV-2. ВООЗ визнала штам «Дельта», або ж «індійський штам», домінантним у світі, наразі його зафіксували у 92 країнах. Спалахи «Дельти» виявили, зокрема, в африканських країнах, Китаї, США та країнах Тихоокеанського регіону. Найбільшу кількість заражень цей різновид коронавірусу спричинив у Росії, Великій Британії, Португалії.

«Дельта Плюс», мутований варіант штаму «Дельта», циркулює нині в 10 країнах:

•США;

•Індії;

•Португалії;

•Великій Британії;

•Швейцарії;

•Польщі;

•Японії;

•Китаї;

•Непалі;

•Росії.

За даними ВООЗ, штам «Дельта» віднесений до переліку таких, що викликають «особливе занепокоєння». Вчені стверджують, що уражені штамом «Дельта» вдвічі більше піддаються небезпеці потрапити до стаціонару, ніж інфіковані штамом «Альфа».

Основна небезпека нового різновиду коронавірусу в тому, що він вражає переважно молодих людей віком від 12 до 20 років. Хворі, в яких виявили цей штам, мали такі симптоми:

– висока температура тіла;

– біль в горлі;

– нежить;

– кашель.

Проте, на відміну від звичайної застуди, перебіг захворювання був важчим. Також у хворих можуть спостерігатися кишкові розлади, нежить, загальна слабкість при нормальній температурі тіла. Такий перебіг захворювання є найбільш небезпечним для оточуючих, оскільки пацієнти можуть нехтувати заходами безпеки і через це бути джерелом зараження для інших людей.

Єдиний спосіб захисту від коронавірусної хвороби, в тому числі викликаною вірусом штаму «Дельта», – це вакцинація. Щеплення будь-якою вакциною мінімізує тяжкі наслідки захворювання.

В комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради наявні чотири види вакцин: CoronaVac, AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer-Biotech, Moderna. Кожна з них захищає від важкого перебігу хвороби і смерті.

На базі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради створено 5 мобільних медичних бригад з вакцинації, 4 пункти щеплень, що працюють на базі амбулаторій загальної практики – сімейної медицини з понеділка по п’ятницю, з 08.00 до 16.00 год.

Центр вакцинації КНП «ЦПМСД» Новоград-Волинської міської ради з 05.08.2021 року буде працювати в міському Палаці культури ім. Лесі Українки за адресою: пл. Лесі Українки, 9 (вхід ліворуч від центрального). Всі бажаючі старше 18 років можуть зробити щеплення від гострої респіраторної хвороби COVID-19 вакцинами Moderna (м-РНК вакцина, виробник США) або CoronaVac (інактивована вакцина, виробник Китай).

Ще раз наголошуємо: заразитися коронавірусом може людина будь- якого віку, незалежно від статі, походження та національності. Особливо небезпечними за своїми наслідками є нові штами «Дельта» та «Дельта Плюс». Доведених ліків від коронавірусної хвороби COVID-19 наразі немає: лікування, яке застосовують сьогодні, тільки полегшує перебіг хвороби та допомагає одужати. Саме тому вакцинуватися від COVID-19 – означає захистити своє здоров’я та життя!

Інна Вошко, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія