Центральній дитячій бібліотеці присвоєно ім’я Олени Пчілки та встановлено інформаційну дошку пам’яті видатній українці

28 Серпня 2017, 7:33

Кожне покоління, кожна нація пишається своїми видатними людьми. Історія знає безліч імен видатних особистостей, що відкинувши загальновизнані норми, ішли своїм тернистим шляхом. У цьому славному ряду стоїть і ім’я Олени Пчілки (Ольги Петрівни Косач-Драгоманової) – справжнього патріота України, котра доводила свою любов до рідного краю не лише словами, а повсякденною невтомною працею упродовж усього свого життя, безкомпромісно боролася за відродження національної культури, за право говорити, писати й друкувати книжки рідною мовою.

Для того, щоб пам’ять про Олену Пчілку знайшла гідне втілення у нашому місті, за ініціативою Новоград-Волинського осередку Всеукраїнського Братства ОУН-УПА імені Романа Шухевича (Тараса Чупринки) та враховуючи результати громадського обговорення, рішенням сесії міської ради головній дитячій книгозбірні міста присвоєно ім’я Олени Пчілки.

24 серпня 2017 року, у День Незалежності України, міська влада та громада міста Новограда-Волинського зібрались біля центральної дитячої бібліотеки, щоб вшанувати пам’ять видатної українки, яка подарувала світові, окрім власних чудових творів, нашу національну гордість – Лесю Українку.

Почесне право відкрити інформаційну дошку великій українці, яку встановлено на фасаді бібліотеки, було надано міському голові Віктору Весельському та раднику міського голови, голові Новоград-Волинського осередку Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім. Романа Шухевича (Тараса Чупринки) Віктору Бусленку.

Звертаючись до учасників урочистого заходу очільник міста зазначив: «Непересічна постать Олени Пчілки потрібна нам особливо сьогодні, коли у боротьбі за національне самоутвердження ми знову і знову надихаємося невгасимим світочем національної ідеї, що її виплекали минулі покоління. Як громадський і політичний діяч вона поклала міцні основи для відродження національної свідомості. Символічно, що саме у День Незалежності нашої держави, ми відкриваємо інформаційну дошку величній особистості – Олені Пчілці, яка впродовж всього життя невтомно працювала на розвиток української культури та відродження України». А також висловив слова вдячності ініціаторам виготовлення та встановлення інформаційної дошки.

Також привітали громаду з нагоди цієї події голова Новоград-Волинського осередку Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім. Романа Шухевича (Тараса Чупринки) Віктор Бусленко та поетеса, лауреат премії імені Лесі Українки обласного відділення Українського фонду культури Валентина Ксендзук. А вокальний ансамбль «Чарівниця» під керівництвом Заслуженого артиста України Валерія Приймака подарував присутнім музичну композицію.

Для освячення інформаційної дошки було запрошено настоятеля Свято-Михайлівської парафії Української Православної церкви Київського патріархату Геннадія Пограничного.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія