Деінституалізація не про заклади, а про гідне життя дітей

22 Березня 2019, 20:26

Провідний фахівець із соціальної роботи Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бугаревич О.Ю. взяла участь у триденному тренінгу «Комплексне оцінювання інтернатних закладів», який був проведений для фахівців мультидисциплінарних команд з реалізації реформи деінституалізації на Житомирщині за підтримки міжнародної організації Lumos, на який також завітала дружина Президента України–Марина Порошенко, активну участь взяв Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.

Під час тренінгу спеціалісти з Болгарії, Молдови та Чехії навчили фахівців, як в процесі деінституалізації не нашкодити дитині, а враховувати її інтереси та реалізувати право на сім’ю. Детально вивчали методологію комплексного оцінювання, оцінювання особової справи дитини, її розвитку. Оцінюванню сім’ї та ресурсів громади був присвячений окремий блок. Детально аналізували оцінку самого закладу – його людських, матеріальних та фінансових ресурсів. Важливо, що під час тренінгу учасників вчили не лише формальним процедурам, а й тому на що звертати увагу при роботі з дитиною і сім’єю.

Реформу деінституалізації можна назвати культурною реформою, бо для її здійснення нам потрібно змінити ставлення до дитини.

Вдячні організаторам за професіоналізм, досвід, позитивні враження та можливість долучитися до такого важливого процесу в реформуванні інтернатних закладів , який проводиться з метою: найголовніше – повернення дитини в сім’ю.

 

Чат-бот Гаряча лінія