Делегація міста Новограда-Волинського вшанувала пам’ять видатної землячки Лесі Українки

2 Серпня 2017, 3:20

Ні, я хочу крізь сльози сміятись,

Серед лиха співати пісні,

Без надії таки сподіватись,

Жити хочу! Геть думи сумні!

Ці рядки відомої поезії Лесі Українки «CONTRA SPEM SPERO!» стали маніфестом її боротьби із недугою, яка фізично та духовно виснажувала поетесу, однак не змогла зламати сили Лесиного духу, адже вона встигла залишити по собі літературні шедеври справді світового значення.

1 серпня 1913 року у грузинському місті Сурамі перестало битися серце геніальної дочки Прометея. Щороку, у перший день серпня, делегація з міста Новограда-Волинського – маленької батьківщини всесвітньовідомої поетеси, вирушає до могили Лесі Українки та її родичів на старому Байковому цвинтарі в Києві, щоб покласти квіти з її рідної землі на місце останнього спочинку землячки.

Тож, і цьогоріч, 1 серпня 2017 року, новоград-волинці вклонилися пам’яті Лесі Українки, поклавши корзину живих квітів до могили світоча української літератури. А також схилили голови перед світлою пам’яттю Михайла Косача (брата Лесі Українки) Петра і Ольги Косачів (батьків Лесі Українки), надгробки яких охоплює спільна огорожа. По завершенню поминального заходу на могилі Лесі Українки делегація відвідала могилу ще одного свого відомого земляка, колишнього головного режисера «Лесиних джерел» Бориса Шарварка.

Затим представники делегації вирушили до музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, який було створено у 1987 році на підставі того історичного факту, що наприкінці XIX – початку ХХ ст. спеціально оселилися у близькому сусідстві родини видатних українських митців. Однак, поглянути на експозиції музею Лесі Українки та відчути дух того часу делегації так і не вдалося, оскільки у вівторок (а цьогоріч 1 серпня співпало саме з цим днем) заклад, на жаль, не працює. Тож, делегація пройшлася залами музею Миколи Лисенка, який спочатку музикою і піснею, а далі безпосереднім спілкуванням увійшов у життя Лесі Українки.

Промайнуло 104 роки як відійшла у вічність видатна українська поетеса… Та скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті немеркнучий слід та творчу спадщину, яку по собі нащадкам залишила Леся Українка.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія