Про запобігання проявів ботулізму в місті Новограді-Волинському

2 Серпня 2017, 3:19

1 серпня 2017 року під головуванням заступника міського голови Лариси Валентинівни Шутової та за участі міського голови Віктора Леонідовича Весельського відбулася нарада щодо запобігання проявів ботулізму в місті. В нараді взяли участь представники Комунального закладу „Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського“, Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області, Новоград-Волинської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Новоград-Волинського міжрайонного відділу лабораторних досліджень державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», а також відділу підприємницької діяльності міської ради.

В ході наради очільник міста наголосив на необхідності посилення контролю за несанкціонованою торгівлею, вжиття заходів щодо ліквідації місць несанкціонованої торгівлі на вулицях міста.

В.о. начальника Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Сергійович Коваль звернув увагу на те, що в Україні на даний час зареєстровано 91 випадок захворювання людей на ботулізм, дев’ять з яких померло. Вісім з дев’яти померлих захворіли внаслідок вживання в’яленої риби, четверо – риби промислового виробництва. Протягом аналогічного періоду 2016 р захворіло 40 людей з них 5 померло.

З початку 2017 року в Житомирській області зареєстровано 2 спалахи інфекцій кишкової групи, внаслідок яких постраждало 32 дитини віком до 17 років. За аналогічний період минулого року було зареєстровано 6 спалахів, де перехворіло 43 особи, в т.ч. 19 дітей до 17 років.

З двох спалахів, 1–виник через захворювання на ротавірусну інфекцію, 1 – на вірусний  гепатит «А».

Обидва спалахи були пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику: спалах ротавірусної інфекції серед учнів Житомирської міської гуманітарної гімназії №23 ім. М.Й. Очерета та спалах вірусного гепатиту «А» серед вихованців дитячого навчального закладу № 3 «Веселка» смт.Ємільчине.

З метою виявлення причин та умов, що призвели до виникнення і поширення інфекційних хвороб, спеціалісти територіальних органів Держпродспоживслужбивзяли брали участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань. Своєчасно та в повному обсязі проведено комплекс протиепідемічних заходів, вжито адекватних до ситуації заходів реагування.

Основний фактор передачі інфекцій – контактно-побутовий. Головними причинами спалахів було недотримання хворими санітарно-протиепідемічних правил та правил особистої гігієни.

Протиепідемічні заходи в обох вогнищах завершені. Спалахи ліквідовані на протязі одного інкубаційного періоду, розповсюдження захворювань не відбулося, повторних випадків у вогнищах не зареєстровано.

Окрім того, за 6 місяців поточного року серед дорослих осіб області зареєстровано 2 побутових випадки ботулізму з 2-ма потерпілими (с.Рогізне Любарського району та м.Бердичів) та 2 побутових випадки отруєння грибами з 3-ма потерпілими, з них 2 особи померло (м.Малин та с.Сергіївка Ємільчинського району). Спеціалісти Держпродспоживслужби районів взяли участь у розслідуванні випадків.

За поточний період 2017 року спалахів інфекційних захворювань в місті  Новограді-Волинському не реєструвалось. Всього в місті  зареєстровано:

–           66 випадків гострих кишкових інфекцій,  серед них дітей – 47, що становить 71,2%;

–           сальмонельозу-15, із них дітей -4 (26,6%).

В 2016р (за аналогічний період):

–           60 випадків гострих кишкових інфекцій,  серед них дітей – 44 що становить 73,3%;

–           сальмонельозу-15, із них дітей -5 (13,3%).

Новоград-Волинським районним Управлінням планових перевірок об’єктів торгівлі, громадського харчування, харчової промисловості в 2017 році не проводилось в зв’язку з мараторієм на перевірки.

Проведена позапланова перевірка магазину Продукти 868 ТОВ «АТБ-Маркет» в м.Новоград-Волинський по вул.Шевченка, 52 в зв’язку із скаргою фізичної особи  на реалізацію продуктів харчування  непридатних для споживання.  Під час перевірки порушень умов зберігання,  реалізації  та термінів придатності харчових продуктів не виявлено.  Прийнято участь в  комісійній перевірці кафе «Печера» на вул.Г.Сагайдачного,190, кафе «Золота підкова» на вул. Житомирська.

З метою профілактики захворювання на ботулізм постійно проводиться роз’яснювальна робота: роздано інформаційних листівок – 263, на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради та райдержадміністрації розміщено 2 статті, проведено 248 бесід.  Щоп’ятниці і щонеділі на ринку «Урожай» через радіоточку проводиться інформування населення щодо захворювання на ботулізм. Проведено 32 виступи.

В газеті «Час  Плюс» №15 від 13.04.2017року надрукована стаття «Стихійна торгівля, яку несе шкоду громадянам», в газетах «Лесин Край» № 23 (10707) від 08.06.2017р., «Час Плюс»  23 від 08.06.2017р. та «Поліські Новини» № 25 (156) від 23.06.2017р. надруковані статті щодо небезпеки захворювання людей на ботулізм.

Протягом поточного періоду  проведено 4 наради із працівниками навчальних закладів міста та району з питань організації харчування дітей та профілактики захворювань гострими кишковими захворюваннями та харчових отруєнь.

Під час наради заступник міського голови Лариса Шутова ознайомила присутніх з проектом розпорядження міського голови про створення комісії з питань здійснення контролю за суб’єктами господарювання, що виготовляють, зберігають, транспортують та реалізують продукти харчування, зокрема рибну продукцію. Комісійно будуть проводитись обстеження та відбирання зразків готової продукції для лабораторних досліджень.

Серед присутніх були  розповсюджені пам’ятки «Ботулізм – харчова токсична інфекція. Як можна заразитися».

За результатами наради прийнято рішення посилити контроль за суб’єктами господарювання в сфері торгівлі та закладів громадського харчування щодо якості та безпеки харчових продуктів. Результати проведення контролю висвітлювати в засобах масової інформації.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія