Делегація Новоград-Волинської міської ради вивчала досвід організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах м. Шепетівка Хмельницької області

6 Лютого 2017, 7:25

Здорова дитина – надбання країни. І харчування має дуже важливу функцію – забезпечення дитячого організму основними поживними речовинами для підтримання життєдіяльності, росту, розвитку, підтримання імунітету – власне, збереження здоров’я дитини.

2 лютого 2017 року делегація Новоград-Волинської міської ради у складі секретаря міської ради Олени Пономаренко, заступника міського голови Оксани Гвозденко, начальника управління освіти і науки міської ради Тетяни Ващук, в.о. начальника групи централізованого господарського обслуговування Олени Мікац та за участі голови постійної комісії міської ради з питань депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян Андрія Рассадіна, голови постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності Ігоря Юшманова, голови постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та екології Віталія Табалюка та голови постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту Володимира Федорчука з робочим візитом перебували у м. Шепетівка Хмельницької області.

Під час зустрічі із секретарем Шепетівської міської ради Миколою Кикотем, начальником управління освіти міської ради Людмилою Тихончук, спеціалістами міського управління освіти та працівниками Шепетівського навчально-виховного комплексу №1 у складі «Загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та ліцею ім. Героя України М.Дзявульського» було обговорено питання організації харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Загалом, у Шепетівці функціонує 10 загальноосвітніх навчальних закладів з децентралізованою системою бухгалтерського обліку. У 7-ми школах харчування учнів здійснюють приватні підприємці-переможці тендерів на харчування школярів, з якими укладається угода на один календарний рік. Також підприємець сплачує за оренду кухонних приміщень, яка нараховується з врахуванням індексу інфляції, та за комунальні послуги, вкладає кошти в матеріальну базу. Крім того, створює нові робочі місця для забезпечення роботи кухні, що покращує стан зайнятості у місті.

Основною перевагою такої форми харчування для дітей є те, що підприємець може запропонувати більш урізноманітнений асортимент страв, а також випічку власного виробництва. Наприклад, якщо дитина не їсть гречки, то в неї є можливість вибрати картоплю чи макарони. Якщо не їсть рибу, то може взяти котлету чи відбивну. Тому, в результаті задоволені і діти, і батьки.

Головний бухгалтер та приватний підприємець, яка здійснює харчування дітей у навчальному закладі, детально розповіли про фінансові питання та процедуру тендерних закупівель. Також були обговорені можливі ризики. Адже, щоб убезпечити себе від недобросовісного підприємця, потрібно чітко ставити умови, за яким буде забезпечуватися надання харчування учням, та передбачити можливості розірвання угоди.

Для делегації було організовано екскурсію Шепетівським навчально-виховним комплексом №1 у складі «Загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та ліцею ім. Героя України М.Дзявульського», у якому перехід на таку форму харчування відбувся у 2008 році. Наразі у закладі учні 1-4 класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування учнів 1-11 класів відбувається згідно графіку у їдальні школи. Як додаток до денного раціону дітей у школі працює 2 буфети. Отже, створені та підтримуються умови для харчування учнів.

У школі працюють над тим, щоб була можливість дитині обрати варіант обіду. Звичайно, у меню можуть бути лише дозволені СЕС страви, які не шкідливі для дитячого організму. Питання організації харчування постійно знаходиться під контролем адміністрації. Управління закладом є державно-громадським, в якому беруть участь батьки (батьківський комітет), громадськість (піклувальна рада), педагоги, учні (рада закладу).

Під час ознайомлення із функціонуванням закладу приємно вразило естетичне оформлення школи, де є місця для відпочинку дітей, спортивні рекреації, спортивні зали та бібліотека з читальним залом. Крім того, усі класи для навчання однотипні та забезпечені матеріально-технічною базою. Тобто, основним пріоритетом є інтереси дитини.

По завершенні зустрічі делегація новоград-волинців побажала колегам, місцевій владі та громаді не зупинятися на досягнутому та йти вперед. Також було наголошено, що зустріч із обміну досвідом стала надзвичайно корисною та пізнавальною, тож ознайомлення з напрацюваннями у питанні організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах, беззаперечно, дасть позитивний результат.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія