День української мови в центральній міській бібліотеці Новограда-Волинського

24 Листопада 2015, 2:40

Одна вона у нас така –

Уся співуча і дзвінка,

Уся плакуча і гримуча

Хоч без лаврового вінка.

Т.Шевченко

У 1997 р. Президентом  України Леонідом  Кучмою  видано указ про день української писемності та мови, в якому зазначено: «Установити в Україні день української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті преподобного Нестора – Літописця».

В центральній міській бібліотеці ім. Юрія  Ковальського пройшов День бібліографії «Нащадкам мову передай, як скарб», метою якого було виховати в учнів почуття любові до рідної мови, розповісти про історію створення мови, про її багатство та ліричність, розкрити поняття «рідна мова», пояснити, яких гонінь зазнала наша мова впродовж століть, показати красу і багатство української мови.

З учнями 8-х класів ЗОШ № 2 була проведена бесіда «Безцінна спадщина мого народу». Цікавим був перегляд відео-презентації «День писемності та української мови». З інформаційного досьє «Звучи, рідна мово!» дізналися багато цікавого та корисного про українську мову з маловідомих фактів. Із захопленням учні брали активну участь у мовній вікторині. Для користувачів бібліотеки була підготовлена книжкова виставка «Мова барвінкова батьківська ранкова». А також для відвідувачів бібліотеки були проведені консультації біля каталогів та картотек по пошуку потрібної інформації відповідної тематики.

 

Центральна міська бібліотека ім. Ю. Ковальського

 

Чат-бот Гаряча лінія