День вишиванки в музеї родини Косачів-Драгоманових

20 Травня 2024, 9:46

В День вишиванки до 175річчя від дня народження Олени Пчілки в музеї родини Косачів-Драгоманових за ініціативи міського центру соціальних служб музеєм родини Косачів-Драгоманових було організовано та проведено Народознавчу годину “Узори Олени Пчілки на вишиванці” за участі майстрині з виробничого навчання Новоград-Волинського вищого професійного училища Людмили Кізяк.

Організаторка заходу, наукова співробітниця музею Косачів-Драгоманових Ірина Шаповал ознайомила присутніх з музейною експозицією. Разом зі своїми ученицями з групи номер 5 Людмила Кизяк відтворила на оберегу, зробленому у вигляді нагрудного оздоблення (ромб зі штучним камінням) узори, зібрані Ольгою Косач (Оленою Пчілкою) у Звягельському повіті.

До участі у оздобленні оберегу долучилися діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. До музею вони прийшли у супроводі фахівчині із соціальної роботи Людмили Демкової і залученої спеціалістки Інни Гончаренко Звягельського міського центру соціальних служб. Подібна робота викликала у дітей захоплення. Вони прикрасили свої вишиванки ромбом-оберігом. Через певний час в прикрашених оздобою вишиванках вони долучилися до міської святкової ходи.

Чат-бот Гаряча лінія