Депутати Суслівської сільської ради розглянули питання добровільного об’єднання територіальних громад

28 Вересня 2017, 17:08

27 вересня у селі Сусли Новоград-Волинського району відбулось засідання чотирнадцятої сесії сільської ради сьомого скликання, участь у якому взяли 12 із 14 депутатів сільської ради, а також в.о. міського голови Д.А. Ружицький, депутати міської ради, голова районної ради Д.В. Рудницький та небайдужі до важливих питань майбутнього розвитку села місцеві жителі.

Серед ряду питань, включених до порядку денного сесії, першочергово обговорювалися питання щодо добровільного об’єднання територіальних громад:

1. Про розгляд звернення міського голови В.Л. Весельського щодо добровільного об’єднання територіальних громад міста Новограда-Волинського та сіл Сусли, Івашківка Суслівської сільської ради в Новоград-Волинську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром в місті Новограді-Волинському.

2. Про розгляд звернення Стриївського сільського голови В.М. Бобра щодо добровільного об’єднання територіальних громад сіл: Стриєва, Кануни Стриївської сільської ради; Кикова, Немильня та Українське Киківської сільської ради; Сусли, Івашківка Суслівської сільської ради; Гульськ Гульської сільської ради; Киянка Киянської сільської ради в Стриївську об’єднану територіальну громаду з центром у селі Стриєва.

У ході обговорення було наголошено, що на народних обранців покладено велику відповідальність при прийнятті доленосного рішення, адже головне завдання – створити фінансово спроможну громаду з перспективою розвитку. Також було зауважено, що приймаючи рішення, в першу чергу, депутати мають враховувати думку громадян, які делегували їм повноваження представляти їх інтереси.

Загалом, кожен з присутніх мав нагоду висловитись та навести аргументи з приводу можливих переваг та ризиків у разі об’єднання з тією чи іншою громадою.

Думки розділилися. Частина присутніх суслівчан виступила за об’єднання з містом, адже воно має краще розвинену інфраструктуру, більшість дорослого населення села працює у місті, а діти навчаються у міських закладах освіти. Одна з місцевих жительок принесла на засідання зібрані підписи на підтримку створення ОТГ з адміністративним центром в місті Новограді-Волинському.

Інші ж висловлювали побоювання, що місто поглине село та забере в селян землю. На що було заперечено, що земля в селах розпайована і міська рада, навіть маючи більшість депутатів, цього зробити не зможе. До того ж, згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», при об’єднанні населені пункти зберігають свій статус сільської чи міської місцевості. Тож, утворивши об’єднану територіальну громаду, жителі села та міста матимуть рівні права.

Зрештою, після тривалої дискусії питання були поставлені на голосування. Так, рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад в Новоград-Волинську міську об’єднану територіальну громаду не було підтримано депутатами сільської ради («проти» – 2, «утримались» – 10); рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад в Стриївську об’єднану територіальну громаду також не отримало підтримки більшості депутатів («за» – 5, «проти» – 0, «утримались» – 7).

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія