Державна реєстрація права власності на об’єкти нерухомого майна, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року

2 Вересня 2022, 16:56

Доволі часто на практиці виникає необхідність зареєструвати права на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року.

Так, пунктом 80 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 (далі – Порядок) встановлено, що державна реєстрація права власності на такі об’єкти нерухомого майна, може проводитися на підставі документів, передбачених статтею 31 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Отже, для державної реєстрації права власності для сільської місцевості на такі об’єкти, щодо яких раніше  не проводилася державна реєстрація прав власності, подаються:

1. виписка із погосподарської книги, надана виконавчим органом сільської ради (якщо такий орган не створений – сільським головою), селищної, міської ради або відповідною архівною установою;

2️. документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об’єктом, крім випадку, коли таке речове право зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Слід звернути увагу, що документом, що посвідчує речові права на земельну ділянку під таким об’єктом, може також вважатися рішення відповідної ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність.

Також, слід враховувати, що погосподарська книга не завжди містить усі відомості, необхідні для проведення державної реєстрації права власності.

Для населених пунктів, де погосподарський облік не вівся:  у випадку, якщо виписка із погосподарської книги не містить передбачених частиною четвертою статті 26-3 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» реквізитів про адресу об’єкту нерухомого майна або не містить необхідних відомостей про нерухоме майно, передбачених пунктом 29 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1141, або коли погосподарські книги не велися, така реєстрація проводиться за наявності відомостей про його технічну інвентаризацію, про прийняття його в експлуатацію та про присвоєння такому об’єкту адреси, отриманих державним реєстратором з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі – ЄДЕССБ).

У разі присвоєння адреси без застосування ЄДЕССБ державна реєстрація проводиться за наявності документа, що підтверджує присвоєння такому об’єкту адреси та за наданими заявником у заяві реквізитами та відомостями про суб’єкта, що здійснював присвоєння закінченому будівництвом об’єкту адреси, інформація про що отримується державним реєстратором шляхом звернення до відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.

 

Центр надання адміністративних послуг Новоград-Волинської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія