Держсанепідслужба інформує

8 Лютого 2016, 1:47

Новоград-Волинським міжрайонним відділом Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» ву 2015 році було досліджено 18001 пробу об’єктів навколишнього середовища за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками. Встановлені відхилення за мікробіологічними показниками у 2,7% досліджених проб, з яких 0,9% складали харчові продукти та 6% питна вода.

Не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за бактеріологічними показниками: вода однієї проби, відібраної із РЧВ по вулиці Житомирське шосе, та в пробах, відібраних у магазині «Продукти» перед відкриттям, у вогнищах кишкових інфекцій по вулиці Лесі Українки та пров. Коротченка, у громадських криницях міста по вулиці Тимошенка, Соборності, І. Франка, 6, Житомирська, 31, Ціолковського, 13-а, Лесі Українки, 50, по вулиці Боженка, 20, у продмазі по вулиці Тельмана, у ЗОШ с. Суслів, у Наталівській амбулаторії та в трьох громадських криницях по вулиці Заводській; у лікарні селища Городниці та в громадських криницях по Леніна, Ватутіна, Петровського, у ЗОШ с. Ч. Волі, Лучиці, Гульську, Брониках, Варварівці, Повчиному, та ДНЗ с. В. Молодькова, Жолобного, в артсвердловині ТОВ «Галекс Агро» с. Канун, ОПОСПУ «Світоч» с. В. Молодькова, СТОВ «Птахівник» с. Токарева,ТОВ «Альянс-бекон» с. Колодянки.

За санітарно-хімічними показниками встановлено значно вищий відсоток відхилень у дослідженій питній воді (29,2%). Реєструвались вони у водогінній мережі «Майданчик– 4ч» в с. Чижівці, в «Укртранснафта», у ПП Віро-1 селища Городниці та КП «Волинь Сервіс» с. Суслів за вмістом марганцю та заліза. У криницях, де проживають породілі, у 23,7% досліджена вода мала перевищення за вмістом нітратів (від 52 мг/куб. дм до 124 мг/куб. дм при нормі 50 мг/куб. дм), а також у джерелі по вулиці Водопровідній; у бюветі по вулиці Пушкіна за окисністю, вмісту заліза, марганцю, кальцію та аміака.

При проведенні досліджень харчових продуктів виявлено відхилення за мікробіологічними показниками: кефір відібраний у школі–інтернаті (виробник м. Б. Церква), молоко пастеризоване ПАТ «Житомирський маслозавод» у ДНЗ № 14 та в пюре гороховому, у макаронах відварених у ЗОШ с. Гульська, у салаті з овочів у таборі «Карітас» с. Олександрівки.

При епідеміологічному розслідуванні 2-х вогнищ сальмонельозу в м. Новограді-Волинському та с. М. Горбаші були виявлені збудники захворювання в п’яти пробах харчових продуктів.

За санітарно-хімічними показниками треті блюда не відповідали за калорійністю в ДНЗ с. Яруня, Ореп,Чижівки, селища Городниці та в ЗОШ с. С. Деражні, Повчино, у таборі відпочинку «Карітас» с. Олександрівки, а також перевищення вмісту нітратів виявлено в буряках в гімназії с. Слободи Романівської, ЗОШ та ДНЗ с. Наталівки, у картоплі ЗОШ с. Токарева та в 2-х пробах динь на ринку «Тандем».

Під час горіння лісів та торф’яників у літку перевищення в атмосферному повітрі по пилу азоту диоксиду були зафіксовані навіть у місті.

Не відповідали також параметри мікроклімату на одинадцяти об’єктах, освітлення — на двадцяти, шуму — на шести, формальдегіду — на трьох.

У порівнянні з попередніми роками значно збільшилась кількість звернень населення приватного сектору на предмет дослідження якості води та овочів на вміст нітратів.

Усі результати досліджень доведені до відома власників для прийняття відповідних заходів з метою профілактики захворювань.

У випадку необхідності проведення лабораторних досліджень звертайтеся за адресою: вул. Медведєва, 8.
 

Л. М. Прохор, завідувач Новоград-Волинським міжрайонним відділом

 

Чат-бот Гаряча лінія