До уваги батьків! Про рух підлітків “ЧВК Редан”

1 Березня 2023, 9:30

До уваги батьків!

 

Рух підлітків  «ЧВК Редан» в Україні штучно запущений Кремлем: підлітків спонукають влаштовувати масові бійки.

 

27 лютого соцмережами почали ширитися повідомлення про бійки в ТЦ, які влаштовували в рамках «ЧВК Редан». Перші бійки розпочалися в рф ще 24-25 лютого. Їх інформаційно підтримували пропагандистські Telegram-канали та пропагандистські ЗМІ.

 

А 28 лютого про «засудження» «ЧВК Редан» несподівано згадав прессекретар путіна, чим підтвердив залученість кремля до розкрутки теми бійок між підлітками.

 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки через інструменти моніторингу соцмереж зафіксував, що починаючи з 23 лютого у групах російської соцмережі «Вконтакте» почалася спам-розсилка з однаковим повідомленням, яка запустила флешмоб. Так само поширювався заклик до противників «ЧВК Редан» приходити з ними битися.

 

Цей флешмоб рф використовує, щоб стверджувати, ніби Україна та росія – єдиний простір, адже молодь всюди поводить себе однаково. Але флешмоб не показує позицію всієї молоді, адже в реальному флешмобі взяла участь лише сотня підлітків.

 

Флешмоб запустили на річницю повномасштабної війни. Таким чином кремль міг намагатися відвернути увагу від незручного для себе факту про провал бліцкригу. Крім цього, так росія пробує контролювати молодь.

 

Оскільки акція виявилася штучною, не варто лише через чергову інформаційну хвилю пускатися швидких висновків щодо всієї української молоді.

Чат-бот Гаряча лінія