До відома отримувачів державних соціальних допомог та житлових субсидій!

24 Вересня 2019, 16:13

Для попередження випадків нецільового використання бюджетних коштів особи, які перебувають на обліку в департаменті праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради та отримують соціальні виплати зобов’язані завчасно інформувати про факти, які впливають на отримання державної соціальної допомоги, в тому числі щодо виїзду ними чи членами їхніх сімей за кордон на тривале перебування.

Особливо це стосуються громадян, які:
– здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою похилого віку;
– мають статус малозабезпеченої сім’ї;
– є отримувачами субсидій в готівковій, або безготівковій формі.

Обов’язковою умовою для одержання державної соціальної допомоги є умова постійного перебування громадян на території України, оскільки це є підставою здійснення фактичного догляду при одержанні компенсації та чинником, який визначає статус малозабезпеченої сім’ї.

Якщо одержувач зазначених виплат перебуває та працевлаштований за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.

Аналогічна умова присутня у механізмі призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно, житлова субсидія не призначається у разі, коли заявник або член його сім’ї із складу домогосподарства перебуває неофіційно за кордоном більше 60 днів. Але, якщо за кордоном понад 60 днів перебуває пенсіонер, який отримує в Україні пенсію, або особа, яка отримує в Україні, наприклад, допомогу при народженні дитини,- родина, членом якої є зазначені особи, матиме право на субсидію.

Працюючи тривалий час за кордоном, особа не сплачує жодних податків, проте, користується державною соціальною підтримкою, отримує субсидію та інші соціальні виплати за кошти Державного бюджету, який наповнюється з податків громадян, які офіційно працюють на території нашої держави. Це є основною ознакою, яка призводить до перегляду права на отримання допомоги.

З метою попередження, виявлення та недопущення в подальшому порушень та зловживань з боку одержувачів соціальної допомоги департаментом праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради, безпосередньо через відділ державних соціальних інспекторів здійснюється постійний контроль за правильністю надання державних допомог і житлових субсидій та використання коштів Державного бюджету України. Зокрема, здійснюються запити до державної прикордонної служби, державної фіскальної служби, виїзні обстеження умов проживання і здійснення догляду, а також перевірки достовірності задекларованих доходів та майнового стану.

Якщо в ході перевірки виявлено, що громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, або в період виплати перебував за кордоном, призначена допомога припиняється, а надмірно виплачені кошти підлягатимуть поверненню до бюджету.

П.Л. Кокунов,
начальник відділу соціальних інспекторів
управління державних соціальних допомог
департаменту праці та соціального захисту населення міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія