Допомогти тим, хто оберігав нас

20 Жовтня 2016, 18:06

18 жовтня в Молодіжному центрі було організовано тренінг для демобілізованих учасників АТО. Дякуючи центру зайнятості на тренінг прийшли учасники АТО, які по закінченню заходу сказали: «Ми не пожалкували. Проводьте частіше такі тренінги, вони нам необхідні!» В якості тренера адміністрація Молодіжного центру запросила відому волонтерку Новограда-Волинського Олесю Єгорову, яка є сертифікованим практиком та тренер із запобігання та лікування ПТСР курсу «Пьюселік Консалтинг Груп». Олеся має досвід проведення семінарів та тренінгів по соціальній адаптації учасників АТО.

«Третій рік тисячі чоловіків в нашій країні мобілізовані в лави Збройних сил України. Довготривале перебування військових в умовах бойового стресу створює психотравмуючу дію, яка залишає свій негативний відбиток. Під час бою дія стресу виконує певну позитивну функцію, однак після закінчення війни вона стає негативною та руйнуючою силою, що є наслідком стресових реакцій. На рівні країни на теперішній час не існує ефективної діючої програми, яка б дозволила адаптуватись в мирному житті після повернення з війни. Завдяки авторській програмі американського психолога, тренера і ветерана війни у Вьєтнамі Френка Пьюселіка «Самоуправління ПТСР», ми маємо можливість дати ветеранам АТО розуміння стосовно пережитого бойового стресу і інструменти для подолання посттравматичного стресового розладу» – розповідає Олеся Єгорова.

Актуальність проведення подібних тренінгів є очевидним, адже розв’язання проблем реабілітації й адаптації учасників АТО нині є одним з найбільш значущих питань, якому має приділятися значна увага суспільства, громадських організацій та органів державної влади.
 

Наталія Ящук,

директор Молодіжного центру

 

Чат-бот Гаряча лінія