Директор ІРЦ прийняла участь у Всеукраїнській освітянській конференції

21 Серпня 2019, 15:32

19 серпня директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» міської ради Наталія Борис прийняла участь у Всеукраїнській серпневій освітянській конференції «Нова Українська школа: виклики та перспективи освітянської реформи», яка пройшла в м.Києві в НСК «Олімпійський» за участі Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, голови представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, директора світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен та інших спікерів.

В рамках конференції працювали за напрямками секції, серед яких «Інклюзія», модератор генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН України Валентина Хіврич. Пані Хіврич проінформувала, що в Україні відкрито і функціонує 578 інклюзивно-ресурсних центрів.

В порівнянні з 2018 роком, кількість дітей з особливими освітніми потребами в Україні зросла приблизно на 5 тисяч осіб. Більшість з них, це діти з затримкою психічного розвитку та тяжкими порушеннями мовлення.

Також відпрацьовувалися проблемні питання, які виникають у роботі автоматизованої системи «ІРЦ», підборі кадрів в ІРЦ, аналізувалася якість роботи команд психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладах освіти.

Особлива увага була приділена роботі фахівців ІРЦ з діагностичними методиками, які відповідають міжнародним стандартам та інше.

На завершення зустрічі було зазначено, що інклюзія – це не діагноз, з дитиною має працювати заклад освіти, щоб допомогти кожній дитині з особливостями підсилити її слабкі сторони.

У межах заходу працювала виставка обладнання та навчальних матеріалів, зокрема, були представлені дидактичні матеріали для забезпечення системи спеціальних закладів загальної середньої освіти, загальноосвітніх закладів з інклюзивним навчанням та ІРЦ з ІТ технологіями.

 

Чат-бот Гаряча лінія