Ефективна співпраця з проєктами міжнародної технічної допомоги – запорука залучення додаткових можливостей для розвитку громади

29 Березня 2023, 16:43

 

У 2022 році співпраця з міжнародними фондами дала для Звягельської громади значний результат. Про це йшлося під час чергового 63 засідання виконавчого комітету міської ради, 29 березня, де розглянуто питання про співпрацю громади з проєктами міжнародної технічної допомоги.

Детальну інформацію про це надав начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради  Юрій Савич.

Так,  з метою розвитку інституційної спроможності громади, пошуку додаткових (позабюджетних) джерел фінансування на втілення проектів у Звягельській міській територіальній громаді протягом 2022 року здійснювалася відповідна співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги.

  • Звягельська міська територіальна громада в липні 2022 року стала учасником Програми дій Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні». Програмою передбачена грантова підтримка на реконструкцію будівель під житло для переселенців на суму 2460 тис. EUR (ремонтно-будівельні роботі будуть виконані у 2023 році).

Вивчивши наявні можливості, найкращим варіантом для реалізації Програми у громаді визначено 3-поверхову будівлю Новоград-Волинської філії комунальної установи «Житомирський обласний центр крові» на вулиці Василя Карпенка 63 (колишня вул. Герцена), яка тривалий час не використовувалася та перебувала у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Житомирської області. За підтримки районної та обласної адміністрацій, місцевих депутатів обласної ради дана будівля 16 червня 2022 року рішенням сесії обласної ради передана до комунальної власності Звягельської міської територіальної громади.

Проект на вулиці Василя Карпенка є досить амбітним, адже передбачає втілення у стислі терміни та надання переселенцям готового житла «під ключ», тобто з внутрішнім ремонтом, сантехнікою, необхідним набором меблів та побутової техніки, передбачається і енергоефективна складова, встановлення сонячних панелей на даху будівлі.

Міська рада наразі активно працює по реалізації у громаді зазначеної Програми НЕФКО. Зокрема, наразі триває процедура відбору виконавця робіт та розробляється положення щодо виділення житла для ВПО за участі експертів Ради Європи.

  • З серпня звітного року Звягельська міська територіальна громада стала учасником проекту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). До проекту, в тому числі, увійшли 39 громад із Житомирської, Закарпатської, Одеської та Рівненської областей.

Завдяки участі наша громада отримує підтримку для зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування та активізації залучення громадськості на всіх рівнях. Також надаватиметься консультативна та методологічна допомога. Проект триватиме 5 років.

В рамках проекту в громаду надійшли генератори та обладнання для ліквідації надзвичайних ситуацій, зокрема, екскаватор, генератори, мотопомпи, бензоінструмент, рятувальне обладнання та інше) для нашої громади на понад 4 млн грн.

Також в рамках іншого проекту “Підтримка реформи охорони здоров’я” надасть у 2023 році фінансування у сумі майже 2,4 млн грн для реалізації програми щодо розширення повноважень та обов’язків медсестер у Центрі первинної медико-санітарної допомоги громади.

  • З метою облаштування безпечного перебування дітей в закладах освіти громада отримала грантове фінансування від ЮНІСЕФ для поліпшення навчального середовища у Пилиповицькому ліцеї на суму 3 тис. дол. США. Очікуємо підтримки від програми для облаштування укриття в ліцеї № 4 м. Звягеля.
  • Під час повномасштабного вторгнення росії за фінансової підтримки Програми розвитку ООН вдалося закупити інструмент (бензопили) та продукти харчування довготривалого зберігання на суму 280 тис. грн.

Фахівці ПРООН здійснили енергетичні аудити садочку №16, школи № 7 та поліклінічного корпусу міськрайТМО.

Реалізуємо проект із створення в громаді освітньо – безпекового центру «SAFE HUB». Метою якого є організація якісного освітнього процесу з цивільного захисту  та надання  домедичної допомоги шляхом впровадження  інноваційної практичної програми для здобувачів освіти різних вікових груп, в тому числі ВПО та інших вразливих груп. Фінансування від ПРООН складає біля 26 тис. дол США.

Від Програми підвищення стійкості та відновлення громад, що постраждали внаслідок воєнних дій, в рамках проєкту «Мери за економічне зростання», що реалізується ПРООН у партнерстві з Європейським Союзом отримали  електричні обігрівачі (конвекторів) для обладнання місць постійного проживання внутрішньо-переміщених осіб та місцевого населення, що постраждало внаслідок війни.

  • Вже другий рік поспіль триває співпраця з нашими німецькими партнерами в сфері енергоефективності. Влітку цього року експертами проекту Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується в Україні компанією GIZ за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії здійснено енергоаудит КП «Звягельводоканал» результати роботи експертів були представлені керівництву громади. За фінансування проекту отримано обладнання, яке допоможе скоротити енергоспоживання на підприємстві. Також на стадії впровадження проект щодо підвищення енергоефективності будівлі місцевого ліцею № 4 вартістю понад 6 млн. грн.

Завдяки програмі EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, що співфінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується GIZ, отримали принтери, мультимедійну дошку та проектор, ноутбуки та камер відеоспостереження. Обладнання дає можливість проводити відеоконференції, тренінги та інтерактивні заходи за участі представників бізнесу, влади та громадських організацій, що дало поштовх для  створення інтерактивного майданчику для спілкування та налагодження співробітництва.

За кошти проекту здійснено інституційні візити країнами Європи: Польщі та Словаччини за участі влади та представників місцевого бізнесу.

  • Спільно з експертами Проекту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні»розробили та затвердили на сесії міської ради положення щодо участі громадськості у вирішенні питань місцевого самоврядування, а саме положення про місцеві ініціативи та про проведення публічних консультацій з місцевими мешканцями та ВПО. Також розроблено програму співпраці з волонтерами.

Фахівці проекту спільно із зацікавленими сторонами, а саме місцевим бізнесом та внутрішньо переміщеними особами, які знайшли прихисток в нашій громаді,  напрацювали рекомендації щодо розробки положення про порядок виділення житла для ВПО, в тому числі в рамках проекту НЕФКО.

  • ГО “Екоклуб” завдяки коштам, зібраним у рамках кампанії “Sustainability4Ukraine”, профінансував встановлення сонячної електростанції потужністю 32 кВт для нашої лікарні вартістю 948 тис.грн.
  • У рамках міжнародної благодійної ініціативи Valores Foundation «Shelter Ukraine» (спільно з ГО Silab Ukraine” та БФ «Вплив»). (через ГО Громадська організація «Мережа навчальних закладів міста Новограда-Волинського») закуплено продукти харчування, засоби гігієни та інші товари першої необхідності для переселенців на суму 200 тис.грн.
  • Отримали грант від Данської ради у справах біженців 280 тис.грн. (через ГО Громадська організація «Мережа навчальних закладів міста Новограда-Волинського») на закупівлю продуктів харчування, засобів гігієни та інших товарів першої необхідності для переселенців.
  • У співпраці з ГО «Новоград-Волинська міська організація жінок» та депутатської групи «Рівні можливості» облаштовано пункт прокату речей першої необхідності для ВПО на базі Територіального центру соціального обслуговування. ІСАР «Єднання» допоміг придбати побутову техніку на суму 100 тис. грн. Згодом до цієї ініціативи також долучилася і міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України.
  • Благодійний фонд Ізоляція надав генератор та побутову техніку для облаштування пункту прихистку для ВПО на базі дошкільного закладу № 6 на суму 150 тис. грн.
  • Фонд міжнародної солідарності (Польща) надав громаді рятувальне спорядження та обладнання на суму 52 тис злотих.

Серед головних завдань відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради – і надалі продовжувати роботу в напрямку розширення контактів, залучення експертів та реалізації спільні проекти із сталого розвитку громад.

Чат-бот Гаряча лінія