Етно-екскурс “Весняного ранку заспіваємо веснянку”

6 Квітня 2023, 11:43
“ВЕСНЯНОГО РАНКУ ЗАСПІВАЄМО ВЕСНЯНКУ”
Коли на календарі вже весна, а за вікном ще не відступає зима, хочеться якомога швидше закликати тепло. Одним зі способів це зробити є долучитися до звичаїв стародавніх слов’ян, а в першу чергу наших предків і закликати весну гаївками та веснянками.
Неймовірно, та ніхто в світі, окрім слов’ян, не зберіг до наших днів настільки різноманітні весняні хороводи, і жоден зі слов’янських народів не розвинув їх так, як це зробили українці.
5 квітня у стінах Літературно-меморіального музею Лесі Українки у Звягелі ЦРТРД “Першоцвіт” та гурток “Арт-студія “Пензлик” КЗ “Центр позашкільної освіти” провели цікавий етно-екскурс “Весняного ранку заспіваємо веснянку”. Вихованці закладу позашкільної освіти та їх батьки понайомилися з фольклорними традиціями українського народу, закликали весну народними веснянками, танцями, іграми і забавами.
Зразковий фольклорний ансамбль «Мальва» на чолі з керівником Галиною Кучинською виконували народні пісні, зібрані Лесею Українкою на Волині. Водили хоровод «Подоляночка», гралися у «Зайчика», «А ми просо сіяли-сіяли» тощо. Учасники із задоволенням долучилися до екскурсії Літературно-меморіального музею Лесі Українки у Звягелі.
Етно-екскурс “Весняного ранку заспіваємо веснянку” пройшов яскраво і незабутньо.
Чат-бот Гаряча лінія