Головне зі звіту міського голови про роботу виконавчих органів міської ради у 2023 році

29 Грудня 2023, 10:15

Україна сильна громадами. В умовах повномасштабної військової агресії рф проти України першочерговим завданням Звягельської міської ради та її виконавчого комітету була допомога Силам оборони України. Спрямовували кошти на потреби оборони, підтримку об’єктів критичної інфраструктури. Організовували заходи на захист населення, території громади, майна, матеріальних і культурних цінностей від надзвичайних ситуацій. Ліквідовували наслідки ракетних обстрілів, надавали допомогу постраждалим. Втілювали місцеві програми, необхідні для життєдіяльності громади у воєнний час. Створювали умови для роботи підприємств та установ, організацій. Приймали внутрішньо переміщених осіб. Налагоджували міжнародну співпрацю, залучали грантові кошти. Всі і кожен працював аби забезпечити надійний тил нашим захисникам. У єдності ми непереможні.

Одним із головних напрямів діяльності влади було і є створення єдиної наскрізної системи підтримки ветеранів війни, захисників і захисниць України, їх родин та родин загиблих воїнів. Це свідченням поваги кожного до подвигу, який щоденно здійснюють захисники та захисниці України на полі бою в ім’я України та українського народу.

Війна не привід щоб скласти руки. Створювали безпечне та комфортне освітнє середовище. Ми поєднували пріоритети мирного життя і виклики війни, щоб забезпечити доступ до якісної та безоплатної медичної допомоги, надання соціальних послуг, оздоровлення дітей пільгових категорій. Розпочали процес розробки Стратегії розвитку міської територіальної громади до 2028 року. Міська рада, депутати всіх рівнів, працівники виконавчого комітету, керівники установ, підприємств, організацій наполегливо впроваджували кращі практики урядування. Бізнес, аграрії, волонтери, благодійники допомагали тримати оборону під незламним захистом ЗСУ.

Духовні наставники, святі отці згуртовували нас, підтримували молитвами і надією, що з Божою допомогою і нашими спільними зусиллями, можемо змінити ситуацію на краще і здобути Перемогу над ворогом.

Підтримка Сил оборони України

В умовах військової агресії російської федерації проти України, першочерговим завданням та пріоритетом роботи Звягельської міської ради у була допомога Збройним силам України, загонам територіальної оборони та іншим військовим формуванням. Згідно Програми шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням, розташованих на території Звягельської міської територіальної громади і Сил спеціальних операцій Збройних Сил України на 2021-2023 роки з бюджету міської територіальної громади на потреби ЗСУ виділено понад 152 млн 97 тис 102 грн. гривень також виконавчим комітетом міської ради було закуплено та передано на потреби територіальної оборони та військових формувань обладнання та матеріалів на суму понад 39 млн. грн.

Значну частину коштів направлено закупівлю понад 550 безпілотних літальних апаратів, авіаційних комплексів, 375 автомобільних шин на суму понад 3 мл. грн., запасних частин та інструментів для автомобільної техніки більш ніж на 90 тис. грн., комп’ютерної та оргтехніки та комплектуючих до неї, закуплено антидронову рушницю вартістю понад 600 тис. грн., та триває закупівля антидронових рушниць на суму понад 3 мл. гривень.  Також виділялися кошти на придбання тепловізійних прицілів та тепловізори, прилади нічного бачення, світлові гармати та станіни, коліматорні приціли на суму понад 3 мл гривень, передано до військових частин генератори, спальні мішки, каремати на суму понад 1 млн. грн., бронижилети, шоломи на суму понад 3 млн. грн., також 130 бушлатів та берців на суму  понад 430 тис. грн., закуплено 54 тактичні аптечки на суму 151 тис грн.. На разі триває закупівля 4 пікапів на суму понад 5 млн. гривень.

На підтримку добровольчих формувань Звягельської територіальної громади  виділено понад 3 млн. 500 тис. грн.

На підтримку інших силових структур під час воєнного (РТЦК та СП, СБУ, Поліції, МНС) на суму 4 мл. 600 тис.  грн., а на заходи з мобілізаційної підготовки 140 тис. грн.

На будівництво та облаштування фортифікаційних споруд навколо Звягельської громади виділено 97 тис. гривень., а на будівництво фортифікаційних споруд Житомирської області понад 3 мл. 500 тис грн.

Протягом звітного періоду надано грошову компенсацію на придбання житла 52 військовослужбовцям на суму понад 54 мл. 400 тис гривен.

Для придбання медикаментів та продуктів харчування для військовослужбовців які перебувають на лікуванні виділено понад 1 мл. 200 тис. грн.

Також виплачена допомога на оздоровлення дітям військовослужбовців на суму понад 7 мл. 765 тис грн.

На підтримку мешканців громади,  які постраждали внаслідок ракетного обстрілу виділено суму в розмірі 7 мл. 400 грн.

Матеріальної допомоги на поховання учасників АТО і ООС виділено на суму 1 мл. 170 тис. грн.

Виготовлено та встановлено 167  банерів загиблим Героям Звягельської громади на суму понад 600 тис. грн.

Організаційна робота діяльності депутатського корпусу та членів виконавчого комітету

Протягом 2023 року відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» підготовлено та проведено 13 сесій міської ради (в тому числі 6 позачергових), 17 пленарних засідань, 9 засідань погоджувальної ради та 50 засідань постійних комісій міської ради з розгляду питань, що вносились на розгляд міської ради. Міською радою прийнято 325 рішень та 9 звернень депутатів міської ради до вищого керівництва країни та керівництва області щодо необхідності вирішення суспільно-важливих проблем місцевого та державного значення.

Виконавчий комітет працював у складі 24 осіб за затвердженими планами роботи, сформованих за пропозиціями виконавчих органів міської ради. Підготовлено і проведено 24 засідання виконавчого комітету міської ради, в тому числі 3 позачергових, прийнято 368 рішень.

В умовах війни першочергово розглядалися питання щодо підтримки Сил оборони України, дотримання інтересів національної безпеки, територіальної цілісності, захист життя та здоров’я населення та його життєзабезпечення.

Бюджет і фінанси

За 11 місяців поточного року до бюджету міської ТГ надійшло коштів у сумі 1 млрд 237,1 млн. грн.

До загального фонду бюджету міської ТГ надійшло 1 млрд 203,6 млн. грн, в тому числі власних доходів загального фонду 1 млрд 054 млн. грн та трансфертів з інших бюджетів – 149,6 млн. грн. До спеціального фонду бюджету надійшло – 33,5 млн. грн.

Видатки загального фонду бюджету міської територіальної громади у сумі 896,7 млн. грн спрямовано на забезпечення діяльності бюджетних установ, комунальних некомерційних підприємств, добровольчих батальйонів, фінансової підтримки комунальним підприємствам міської ради та надання субвенцій державному бюджету на матеріально – технічне забезпечення військових частин, поліції, ДСНС.

Слід зазначити, що у видатках загального та спеціального фондів 580,2 млн грн. передбачено на видатки пов’язані із збройною агресією.

Не зважаючи на зміни в законодавстві, у продовж поточного року  забезпечено своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, оплату комунальних послуг та спожитих енергоносіїв та інших життєво необхідних та важливих статей видатків.

Промисловий комплекс. Сільське господарство. Підприємницька діяльність.

Промислове виробництво забезпечувало зайнятість працездатного населення та наповнення бюджету громади.

У 2023 році надходження від промислових підприємств громади до бюджету міської територіальної громади становило 37,4 млн грн.

Промислові підприємства основного кола виробили продукцію на суму 1 млрд 257,6 млн грн, що на 2% (24,9 млн грн) більше аналогічного періоду минулого року.

У міській територіальній громаді здійснювали діяльність 669 юридичних осіб та 2785 фізичних осіб-підприємців, що більше в порівнянні з 2022 роком на 49 осіб та 123 особи відповідно.

В агропромисловому комплексі громади здійснювали діяльність 16 агроформувань.

Валовий збір ранніх зернових становив 5,6 тис. тонн при урожайності 48 ц/га. Це більше на 6 ц/га у порівнянні з 2022 роком.

Великою проблемою цього року стали низькі закупівельні ціни на продукцію рослинництва та відсутність експорту.

Головним напрямом економічної політики громади стало створення сприятливих умов для розвитку інвестування, подальше поліпшення інвестиційного клімату, допомога суб’єктам господарювання в реалізації важливих інфраструктурних проєктів із залученням усіх джерел фінансових ресурсів.

Стратегія розвитку громади

Триває процес розробки Стратегії розвитку міської територіальної громади, який координував Комітет з розробки стратегії Звягельської міської територіальної громади до 2028 року, затверджений рішенням виконавчого комітету 14.06.2023 року №777.

Важливим залишалося виконання Програми економічного і соціального розвитку громади.

Робота виконавчих органів міської ради у 2023 році була спрямована на поліпшення середовища для ведення ділової та економічної діяльності, забезпечення сталого економічного і соціального відновлення та розвитку Звягельської міської територіальної громади з урахуванням визначених пріоритетів.

Співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги. Енергоефективість.

3 метою розвитку інституційної спроможності громади, пошуку додаткових (позабюджетних) джерел фінансування на втілення проектів у Звягельській міській територіальній громаді здійснюється відповідна співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги:

  • Програма дій Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні».
  • ГО «Сучасний формат»
  • Проект USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
  • Проект Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період».
  • Проект ПРООН/GIZ «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)»
  • ЮНІСЕФ
  • та ін.

Цього річ підтримували стійкі звʼязки та закріплювали контакти започатковані у 2022 році.

Безперервне функціонування системи енергоменеджменту забезпечується через здійснення щоденного енергомоніторингу за допомогою інформаційної системи «ICE», яка забезпечує оперативний контроль та аналіз показників. Це дозволяє досягти без додаткових інвестицій скорочення енергоспоживання до 10% за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації обʼєктів.

Житлово-комунальне господарство

Основними завданнями житлово-комунального господарства та благоустрою на території громади було надання якісних послуг та задоволення потреб населення у створенні комфортних умов проживання на території населених пунктів міської територіальної громади.

Значну увагу приділено питанню капітального і поточного ремонту доріг громади.

В процесі поточного ремонту доріг за 2023 рік було проведено ремонт асфальтобетонного покриття на 66 вулицях.

На найбільш критичних ділянках доріг було частково відновлено асфальтобетонне покриття та доасфальтовано ділянки доріг з щебеневим покриттям.

Проведено підсипку та грейдерування на 239 вулицях.

В ході експлуатаційного утримання вуличного освітлення здійснено монтаж 4 км нових ліній електропередач та установлено 64 світильники, замінено 220 світильників та 2,6 км ліній електропередач.

Одним із завдань було забезпечення мешканців теплом та водою.

Для безперебійної роботи котелень у разі відсутності світла було придбано генератори на суму 2 млн 809,9 тис. грн.

Проведена реконструкція водопровідних мереж.

Розпочато роботи з реконструкції водопровідної мережі по вул. Волі та каналізаційної мережі по вул. Лесі Українки.

У напрямку вирішення проблеми зі станом річок проведено виїзне позачергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування з теми: «Про стан річок України та шляхи його покращення».

Також, 4 та 5 жовтня пройшла науково-практична конференція «Малі річки: кліматичні та екологічні виклики». За результатами конференції створено робочу групу, в складі якої переважна більшість науковців, напрацьовувалася програма покращення стану річок на території Звягельської територіальної громади.

Для ремонту багатоквартирного житлового фонду протягом 2023 року згідно поданих заяв співвласників було виділено 5 млн 592,9 тис. грн на капітальні ремонти дахів, ліфтів та внутрішньоквартальних проїздів, прибудинкових територій.

Цьогоріч значну увагу приділили покращенню благоустрою, створенню комфортного та екологічного середовища в громаді.

Охорона здоров’я

Одним з пріоритетних напрямків роботи міської територіальної громади є збереження здоров’я людей.

Серед 11 закладів охорони здоровʼя, що функціонують в громаді, 4 заклади є комунальними підприємствами міської ради.

3 метою забезпечення належного функціонування закладів охорони здоровʼя у 2023 році діяли галузеві Програми розвитку та фінансової підтримки.

За Програмою медичних гарантій укладено 26 пакетів медичних послуг.

Для забезпечення стаціонарної допомоги в КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня» функціонує 13 відділень.

Продовж 2023 року жителі громади отримували реабілітаційну допомогу, як стаціонарно, так і амбулаторно та стоматологічну планову та невідкладну допомогу. Станом на 23.11.2023 р. із сімейними лікарями КНП «ЦІМСД» міської ради укладено 59 824 декларації.

Загалом на забезпечення функціонування закладів охорони здоровʼя із загального фонду бюджету міської територіальної громади було передбачено – 51 754,1 тис. грн.

З метою розвитку та удосконалення роботи закладів охорони здоровʼя підприємства залучали інвесторів до участі в інвестиційних та грантових програмах.

Галузь освіти

Пріоритетними цілями 2023 року галузі освіти було: створення безпечного освітнього середовища; організація здобуття освіти у різних сприятливих формах дистанційного і змішаного навчання; впровадження заходів з енергоефективності.

Консолідований бюджет галузі освіти в 2023 році становить 353 млн 408 грн, з них кошти державного бюджету: освітня субвенція – 122 млн 186 тис 192 грн, субвенція на надання підтримки дітям з особливими освітніми потребами 1 млн 020 тис 730 грн.

Оскільки освітню субвенцію було виділено не в повному обсязі, тому з бюджету громади додано 18 млн 500 тис грн на забезпечення виплати основної заробітної плати та грошової винагороди відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» педагогічним працівникам.

На будівництво нових укриттів у Гімназіях 2,6,9 виділено 20 млн 374 тис 558 грн. На покращення умов в існуючих укриттів спрямовано 8 млн 63 тис 570 грн.

Проведено заміну віконних блоків на нові енергозберігаючі у всіх закладах освіти на суму 13 млн грн.

Здійснено ремонт дахів з утепленням в Ліцеї №4 та Гімназії №9, даху їдальні Гімназії №3 та даху над актовою залою Гімназії №10 на суму 22 млн 709 тис грн.

На встановлення альтернативних джерел енергії виділено 2 млн 791 тис 600 грн для ЦРД та Ліцею №l.

10 квітня 2023 року розпочав курсувати шкільний автобус, який перевозить учнів

сіл Майстрова Воля та Маковиці.

Соціальний захист

3 метою соціальної підтримки громадян, ветеранів війни міською територіальною громадою затверджені та діють програми соціального захисту, за якими найбільш вразливим категоріям громадян надається матеріальна допомога, оплачуються пільги за користування житлово-комунальними послугами, здійснюються видатки на фінансування пільг з перевезення пільгових категорій та інші пільги та компенсації.

На фінансування соціальних гарантій з міського бюджету у 2023 році було передбачено 82 млн. 5 тис.грн.

У листопаді 2023 року наша громада одна з перших створила при управлінні соціального захисту населення Звягельської міської ради відділ по роботі з ветеранами.

Головне завдання – співпраця з ветеранською спільнотою громади, турбота про них, напрацювання ветеранської політики, налагодження співпраці з усіма відповідальними за впровадження даного напрямку роботи.

Повномасштабна війна росії проти України спричинила різке збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб, які тікаючи від атак агресора, були змушені змінити місце свого постійного проживання. В нашій громаді сьогодні проживає 2 192 внутрішньо переміщені особи, 155 мешканців нашої громади безкоштовно прихистили у себе 518 внутрішньо переміщених осіб та отримували компенсацію відповідно до соціальної програми «Прихисток». Також 1035 внутрішньо переміщених осіб отримує допомогу на проживання.

Галузь культури

Українська культура нашої громади сьогодні – це гуманітарний спротив російсько-українській війні. Саме цю сферу життя знищує російський окупант першою, коли захоплює українські міста, адже культура – це ідентичність та самобутність кожної нації, кожної громади, кожного українця.

У 2023 році на діяльність галузі культури з бюджету громади було виділено 46126,6 тис. грн. (в т.ч. на заробітну плату з нарахуваннями, комунальні послуги, загальноміські заходи, фінансове стимулювання талановитих дітей та їх наставників, поточні видатки). Пріоритетним завданням галузі культури у 2023 році було продовження роботи щодо забезпечення безпекових умов для навчання та творчих занять дітей, а також мешканців громади під час організації та проведення культурно-мистецьких заходів в умовах воєнного стану.

Управління культури і туризму міської ради активно тримає культурний фронт, організовуючи благодійні концерти, творчі заходи за участі відомих українських виконавців, гуртів, акторів і творчих колективів громади на підтримку Збройних Сил України, внутрішньо переміщених осіб, родин військовослужбовців та виїзні концерти для підтримку бойового духу наших захисників і захисниць. Так, за звітний період закладами культури і туризму забезпечено організацію та проведення 1279 заходів.

Фізична культура та спорт. Сім’я і молодь.

Управлінню у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту підпорядковані: дитячо-юнацька спортивна школа імені В.П.Єрмакова, Звягельський міський центр фізичного здоровʼя населення «Спорт для всіх», Звягельський міський Молодіжний центр.

На оплату відряджень для участі в офіційних обласних, всеукраїнських, міжнародних змаганнях спортсменам дитячо-юнацької спортивної школи, дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки, міських громадських спортивних федерацій та клубів з бюджету громади було виділено 2 млн 332,8 тис. грн.

На виплату стипендій міської ради перспективним та обдарованим спортсменам міської територіальної громади виділено 52 тис 200 грн. на фінансове стимулювання спортсменів та їх тренерів – 350 тис грн.

У місті функціонує 24 види спорту, з них 14 – спортивні відділення ДЮСШ ім. В. П.Єрмакова (найвищий показник за кількістю відділень серед спортивних шкіл в Житомирській області). Всього у спортивній школі займається 46 груп, в яких навчаються 520 вихованців.

Завдяки авторитету звягельських тренерів та покращенню спортивної бази 2023 році у нашій громаді проведено Чемпіонати Житомирської області з важкої атлетики, боротьби вільної, волейболу серед команд дівчат, матч кубку України з жіночого футболу.

Проведено щорічні відкриті турніри. Вперше проведено Всеукраїнський турнір з футболу на честь нашого земляка, головнокомандуючого ЗСУ Валерія Залужного,

У рамках співпраці Звягельської громади з містами-побратимами у 2023 році було організовано поїздки вихованців дитячо-юнацької спортивної школи на змагання у місто Ломжа (Польща).

У міській територіальній громаді успішно втілювалася сімейна політика.

До Дня сімʼї, Дня матері, Дня батька, Дня родини управлінням у справах сімї, молоді, фізичної культури та спорту, управлінням освіти та науки, міським центром соціальних служб та службою у справах дітей проводились тематичні заходи.

Станом на 01.12.2023 року було видано 97 посвідчень батьків з багатодітної сімʼї та 163 посвідчення дитини з багатодітної сімʼї.

У міській територіальній громаді функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

У 2023 році на Програму розвитку молодіжної політики та національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Звягельській міській територіальній громаді було виділено 359 тис.грн.

За ініціативи заступниці міського голови Ірини Гудзь, відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності було подано заявку на конкурс «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів». За результатами конкурсу громаду було відібрано для реалізації проекту і на створення сучасного центру розвитку бізнесу та креативних інновацій у Звягельській міській територіальній громаді у приміщенні Молодіжного центру міжнародною організацією ПРООН було виділено 800 тис. євро., і згідно з умовами угоди на співфінансування проекту з бюджету міської ради було виділено 8 млн. грн. та 250 тис. грн. на коригування та експертизу проектно-кошторисної документації.

Дякую всім, хто працював над зміцненням і розбудовою громади.

Успішна, заможна, прозора, європейська громада – це наше спільне завдання.

Подяка та поклін Збройним Силам України, завдяки яким Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться! Слава Україні! Героям слава!

Міський голова Микола БОРОВЕЦЬ

 

Чат-бот Гаряча лінія