ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХІД ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ПРОФІЛАКТИЧНОГО ЗАХОДУ «УРОК»

31 Жовтня 2019, 15:40

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону “Про загальну середню освіту”, на виконання листа Міністерства соціальної політики України  № 15261/0/2-19/37, наказу служби у справах дітей Житомирської обласної державної адмністрації від 22.08.2019 року № 54 “Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу “Урок” з метою надання дітям з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону; виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок навчального року, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності і безпритульності традиційно протягом серпня-жовтня проведено профілактичний захід «Урок».

Працівники служби у справах дітей спільно з Новоград-Волинським ВП ГУНП України в Житомирській області, МЦСССДМ, обстежили умови проживання  85 дітей, які виховуються в 41 сім’ї, що перебувають в складних життєвих обставинах та вжито всі заходи щодо залучення вище зазначеної категорії дітей до навчання.

Основною метою проведення таких цільових рейдів – є перевірка умов утримання та виховання дітей у  сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, а також виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням, притягнення батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності.  

В ході проведення рейду було виялено 3 дитини, які на початок навчального року не приступили до навчання. Під час проведення перевірок з усіма батьками була проведена профілактично-роз’яснювальна робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, попереджено про правову відповідальність, згідно чинного законодавства. Наголошено про обов’язкове залучення дітей шкільного віку до навчального процесу. На даний час цих дітей повернуто на навчання.

Суб’єктами соціального супроводу організовано та проведено 28.08.19 акцію до Дня знань для дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах. В рамках акції, з нагоди  початку нового навчального року, 33 дитини вище зазначеної категорії отримали подарунки у вигляді спортивного  одягу, та взуття.

Враховуючи дитячу злочинність, вчинення протиправних дій щодо неповнолітніх в громадських місцях, поширення проявів вживання неповнолітніми спиртних напоїв, тютюнопаління, нагадуємо, що Законом України «Про охорону дитинства» обмежено перебування неповнолітніх, віком до 16 років, без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних залах у вечірній час до 22 години, тому служба у справах дітей Новоград-Волинської міської ради наголошує, що батькам потрібно приділяти більше уваги своїм дітям, спостерігати за тим, як дитина проводить свій вільний час після занять в навчальному закладі та ввечері.

Служба у справах дітей управління у справах сімї, молоді, фізичної культури та спорту інформує, що ухилення батьків або осіб, що їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх осіб, згідно зі ст.184 Кодексу України про адміністративні порушення, тягне за собою відповідне покарання.

Таким чином, згідно із законом, батьки не можуть розглядати виховання дітей як справу, якою вони можуть займатися чи не займатися. Це їхній громадянський і державний обов’язок, за який вони несуть відповідальність.

Служба у справах дітей управління у справах сімї,
молоді, фізичної культури та спорту міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія