Інформація про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території міста Новограда-Волинського за 9 місяців 2015 рок

21 Жовтня 2015, 22:41

20 жовтня під час пленарного засідання 32 сесії міської ради першочергово заслуховувалася інформація про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території міста Новограда-Волинського за 9 місяців 2015 року. Як зазначив заступник міжрайонного прокурора Сергій Франчук: „ Новоград-Волинською міжрайонною прокуратурою упродовж 9 місяців 2015 року вживались організаційно-практичні заходи щодо забезпечення стану законності на території міста, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави, відшкодування спричиненої шкоди. На виконання вимог чинного законодавства Новоград-Волинським міжрайонним прокурором з метою координації діяльності по боротьбі зі злочинністю за вказаний період проведено дві координаційні та міжвідомчу наради на яких розроблено конкретні заходи та спільні узгоджені дії щодо забезпечення стану законності, захисту та поновлення прав і свобод громадян та інтересів держави. За звітний період в органи місцевого самоврядування та виконавчої влади направлено 8 інформацій щодо стану законності та правопорядку, здійснення діяльності. Під головуванням Новоград-Волинського міжрайонного прокурора за вказаний період проведено 34 оперативні наради, у тому числі з розглядом питань організації роботи, підвищення ефективності діяльності.“

Загальна характеристика злочинності та стану законності при проведенні досудового розслідування

Упродовж 9 місяців 2015 року Новоград-Волинським МВ УМВС України в Житомирській області зареєстровано 389 злочинів, проти 317 за 9 місяців 2014 року, що більше на 8,5%. Із числа зареєстрованих 5 особливо тяжких злочинів, 81 – тяжких, 122 – середньої тяжкості та 151 – невеликої тяжкості. У структурі злочинності домінують злочини проти власності (крадіжки, шахрайства, розбої, грабежі), – 208 злочинів від загальної кількості, що складає 53,5%. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулося збільшення злочинів проти власності, а саме: 146 крадіжки проти 128 за антологічний період минулого року, 48 шахрайств проти 24 у минулому році. Зменшилась кількість скоєних крадіжок з квартир з 11 за 9 місяців минулого року до 7 таких злочинів у поточному році.

Унаслідок діяльності міжвідомчих робочих груп зі складу працівників прокуратури та органів внутрішніх справ вдалося підвищити якість і оперативність розслідування кримінальних проваджень, прийняття законних рішень у розумні строки. Відбулося поліпшення стану розкриття злочинів у Новоград-Волинському міськвідділі – 52,9 %, при загальнообласному рівні – 50,1 %.

Вжитими профілактичними заходами вдалося вплинути на ріст особливо тяжких злочинів, однак не вдалося припинити ріст тяжких злочинів. Як наслідок, на території міста збільшилася кількість вчинених тяжких злочинів із 90 до 122, проте розкриття вказаних злочинів становить 53,9% (по області 47%).

За 9 місяців 2015 року скоєно одне умисне вбивство, у той час як за такий період 2014 року ця цифра складала – 2. Зареєстровано 4 злочини за фактами спричинення тяжких тілесних ушкоджень, проти 2 таких злочинів за 9 місяців 2014 року.

Вживаються заходи щодо протидії злочинності у сфері обігу наркотичних засобів та профілактики незаконного обігу наркотиків. Так, за поточний період виявлено 36 злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, у тому числі 14 фактів збуту наркотичних засобів, тоді як за аналогічний період 2014 року зареєстровано 34 злочинів цієї категорії, з яких 20 фактів збуту.

Упродовж 9 місяців 2015 року зареєстровано 3 розбійні напади проти 4 за аналогічний період 2014 року, збільшилась кількість скоєних грабежів з 10 за 9 місяців 2014 році до 12 в поточному році.

В 2015 році відмічається зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод. За 9 місяців 2015 року зареєстровано 4 ДТП (за аналогічний період 2014 року – 5). При цьому, внаслідок дорожньо-транспортних пригод у минулому році загинуло 3 особи, в поточному році – 1 особа.

Збільшилася кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень щодо незаконного заволодіння транспортним засобом з 5 за 9 місяців минулого року до 12 за вказаний період поточного року. Разом з тим, якщо у 2014 році за вказаний період розкрито 2 злочин вказаної категорії (40%), то за 9 місяців 2015 року розкрито вже 8 таких злочинів (66,7%).

Потребує покращення профілактична робота з особами, схильними до вчинення злочинів, про що свідчить зниження рівня рецидивної, вуличної злочинності, а також злочинів, вчинених в стані алкогольного сп’яніння. Міськвідділом міліції не забезпечено систематичний контроль за поведінкою осіб, які зловживають спиртними напоями, перебувають під адміністративним наглядом, раніше судимих, не працюючих, з метою запобігання вчиненню ними крадіжок та інших правопорушень.

Так, за 9 місяців 2015 року раніше судимими особами повторно вчинено 63 злочини, в стані алкогольного сп’яніння 6 злочинів, за аналогічний період 2014 року 70 злочинів, вчинено раніше судимими особами та 24 злочини особами, які знаходились у стані сп’яніння. Водночас, у громадських місцях у минулому році вчинено 40 злочинів, у той час як у 2015 році – 51.

Впродовж 9 місяців 2015 року Новоград-Волинським МВ УМВС України в Житомирській області зареєстровано 10 кримінальних правопорушень стосовно 8 неповнолітніх, проти 6 кримінальних правопорушень стосовно 2 неповнолітніх за 9 місяців 2014 року.

Усі кримінальні правопорушення вчинені неповнолітніми у минулому та поточному році розкриті.

Переважна більшість неповнолітніх, що вчинили злочини, є учнями шкіл та професійно-технічних навчальних закладів, що свідчить про поверхову профілактичну роботу органів та закладів освіти.

Стан досудового розслідування

Мають місце недоліки в організації роботи, пов’язаній із розслідуванням кримінальних проваджень.

В слідчому відділенні міськвідділу за штатним розписом передбачено 20 посад слідчих, фактично працює 16. Упродовж 9 місяців 2015 року прийнято рішення у 683 кримінальних проваджень, з яких 537 закрито на підставі п. п. 1,2 ч. 1 ст. 284 КПК України, 143 проваджень направлено до суду з обвинувальними актами. З них із угодами до суду направлено 25 кримінальних проваджень, 19-з угодами про примирення, 6 – з угодами про визнання винуватості.

Залишаються факти незаконного закриття кримінальних проваджень. Упродовж 9 місяців 2015 року скасовано 27 постанов про закриття кримінальних проваджень.

У залишку в провадженні слідчих СВ Новоград-Волинського МВ перебуває 281 кримінальне провадження, у яких 6 особам повідомлено про підозру.

У поточному періоді 2015 року судами задоволено 13 клопотань слідчих про дозвіл на проведення НСРД, в тому числі отримано дозволи на проведення НСРД стосовно 5 осіб.

Потребує покращення стан відшкодування збитків, заподіяних скоєними злочинами. Так, згідно статистичних даних загальна сума збитків, завданих кримінальними правопорушеннями за поточний період по Новоград-Волинському МВ складає 361 тис. грн., з яких відшкодовано 182 тис. грн. (49,5%), накладено арешт на майно обвинувачених на суму 315 тис. грн., пред’явлено позови на суму 51 тис. грн. Причинами такого становища є невжиття слідчими заходів забезпечення щодо відшкодування правопорушниками заподіяної шкоди.

Стан законності у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією

Новоград-Волинською міжрайонною прокуратурою упродовж 9 місяців 2015 року складено 2 протоколи про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, які судом розглянуті та задоволені. Також, за документом реагування Новоград-Волинської міжрайпрокуратури винну особу – працівника правоохоронного органу, звільнено із займаної посади. Питання стану законності у сфері боротьби із корупцією обговорено на координаційній нараді. Окрім того, на виявленні порушення антикорупційного законодавства міжрайпрокуратурою внесено 3 подання, які на даний час перебувають на розгляді.

Стан представницької діяльності на захист конституційних прав і свобод громадян та
економічних інтересів держави

З метою захисту конституційних прав і свобод громадян та економічних інтересів держави міжрайонною прокуратурою упродовж поточного року до суду направлено 67 позовних заяв на загальну суму 10,4 млн. гривень.

Судами розглянуто та задоволено 59 позовів міжрайонного прокурора на суму 2,9 млн. гривень. Добровільно відшкодовано відповідачами за закритими справами за позовами прокурора 7,1 млн. гривень. Реально виконано судових рішень постановлених за позовами міжрайонного прокурора на загальну суму З млн. гривень. Окрім того, Новоград-Волинською міжрайонною прокуратурою забезпечено участь прокурорів у розгляді судами 21 справи, у тому числі здійснено вступ у 15 цивільних справ не за позовами міжрайонного прокурора, із них 11 – на захист прав дітей, у тому числі у справах про позбавлення батьківських прав.

На виявлені порушення вимог Закону України «Про виконавче провадження» при виконанні рішень судів постановлених за позовами міжрайонного прокурора внесено 3 скарги на дії та бездіяльність державних виконавців, які розглянуті та задоволені.

З метою захисту прав громадян на оплату праці міжрайонним прокурором до суду подано 14 заяв про стягнення заборгованої заробітної плати в загальній сумі 69 тис. гривень., які розглянуті та задоволені. Рішення суду виконані в повному обсязі, заборговану заробітну плату виплачено працівникам.

Ще одним із пріоритетів прокурорської діяльності є захист прав і свобод дітей. Новоград-Волинською міжрайонною прокуратурою упродовж 9 місяців 2015 року вживалися дієві заходи щодо захисту прав і свобод дітей, насамперед на охорону життя і здоров’я, забезпечення майнових та житлових прав, гідний розвиток дітей-інвалідів та дітей із вадами розвитку, зокрема міжрайонним прокурором пред’явлено 2 позови на захист прав дітей, які наразі розглянуті та задоволені.

Вжито низку організаційно-практичних заходів, які сприяли підвищенню ефективності нагляду за додержанням конституційних прав громадян в ізоляторі тимчасового тримання Новоград-Волинського МВ УМВС України в Житомирській області та при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях. За результатами наглядових перевірок у вказаних сферах внесено 38 документів прокурорського реагування, за наслідками розгляду яких до відповідальності притягнуто 75 службових осіб.

Упродовж 9 місяців 2015 року до Новоград-Волинської міжрайонної прокуратури надійшло 368 звернень, із яких вирішено 200 звернень. Із загальної кількості вирішено 92 звернення з питань досудового розслідування, з питань представництва інтересів громадян та держави в судах 25 звернення, 8 звернень – з питань охорони та використання земель. Надіслано за належністю до інших органів 167 звернень громадян. Задоволено із вирішених 26 звернень. На особистому прийомі працівниками міжрайонної прокуратури прийнято 280 звернень громадян, особисто міжрайонним прокурором – 60.

Крім того, до Новоград-Волинської міжрайонної прокуратури з початку року надійшло 65 запитів про надання інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». За належністю надіслано іншим розпорядникам – один запит, за результатами розгляду інших запитів надано відповідну інформацію.

Реалізовуючи принцип гласності, прокурори активно висвітлювали у засобах масової інформації результати своєї діяльності, які реально вплинули на поновлення прав громадян та захист інтересів держави.

Упродовж 9 місяців 2015 року прокурорами Новоград-Волинської міжрайонної прокуратури здійснено 85 виступів у засобах масової інформації, до місцевих органів влади та місцевого самоврядування надіслано 8 інформацій про стан законності у відповідному регіоні та заходи щодо її зміцнення.

З урахуванням викладеного, Новоград-Волинською міжрайонною прокуратурою й надалі вживатимуться визначені заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності на території міста Новоград-Волинський, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

 

Чат-бот Гаряча лінія