Із 24 серпня у місті Новограді-Волинському встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19

21 Серпня 2020, 15:32

21 серпня відбулося чергове засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19. Засідання провела керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, заступник міського голови-начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук.

Членів штабу було поінформовано про стан захворюваності на території Новоград-Волинської міської ОТГ. Відтак, за весь період пандемії в місті зареєстровано 73 лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірус та 23 випадки серед жителів району. Із них: 51 особа вилікувалася, 1 – померла внаслідок ускладнення даної інфекції, 1 – перебуває на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні міськрай ТМО, 1 – на стаціонарному лікуванні у госпіталі м.Житомир, решта – на амбулаторному лікуванні. Крім того, в інфекційному відділенні КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» знаходиться 2 жителі Баранівського району та 7 пацієнтів з Ємільчинського району.

Зокрема, начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак зазначив, що протягом останнього тижня в Україні, в тому числі і в Житомирській області, спостерігається зростання кількості захворювання на коронавірус.

На підставі оцінки епідемічних показників Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з 00:00 год. 24 серпня у місті Новграді-Волинському встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Отож, з 24 серпня на території міста діятимуть наступні заборони:

– перебування у громадських будівлях та громадському транспорті без масок;

– перевезення пасажирів в кількості більшій, ніж кількість сидячих місць;

– проведення масових заходів з розрахунку більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

– робота кінотеатрів із наповненістю понад 50%;

– робота після 24:00 та до 7:00 год. розважальних заходів у закладах (нічних клубів), а також місць громадського харчування, крім доставки та замовлень на винос;

– відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку;

– проведення масових заходів у закладах харчування у кількості більш як 20 осіб.

Також на засіданні були обговорені питання щодо здійснення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів в закладах дошкільної освіти, магазинах, закладах громадського харчування, на ринках, у громадському транспорті.

Відтак, фахівці Новоград-Волинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області брали участь у комісійному обстеженні дотримання правил карантину у садочках та закладах позашкільної освіти. Наразі зауважень не виявлено. Про стан готовності закладів освіти до роботи у 2020-2021 навчальному році в умовах адаптивного карантину буде проінформовано 28 серпня на черговому засіданні штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Крім того, в період з 14 по 20 серпня фахівцями Новоград-Волинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено 15 позапланових перевірок підконтрольних об’єктів на предмет дотримання карантинних заходів, порушень не виявлено. В складі мобільної групи спільно з працівниками Національної поліції за поточний тиждень комісійно обстежено 44 об’єкти різних форм власності щодо дотримання санітарних вимог та протиепідемічних заходів, виявлені порушення на 5 об’єктах, винесене попередження 5 власникам закладів.

Працівниками поліції складено три протоколи у з’язку з виявленими порушеннями на суб’єктів господарювання, проводяться інформаційно-роз’яснювальні бесіди, перевірка повідомлень у додатку «Дія» та контроль за особами, які перебувають на самоізоляції тощо.

Мобільною групою за напрямком контролю за роботою міського пасажирського транспорту протягом поточного тижня перевірено дотримання карантинних заходів у 18 автобусах. Виявлено деякі порушення щодо носіння масок у громадському транспорті, перевізникам наголошено на проведенні дезінфекції транспортних засобів.

За результатами засідання штабу відповідальним особам доручено забезпечити контроль за дотриманням вимог профілактичних і протиепідемічних заходів та виконанням обмежень, визначених «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID- 19 на території Новоград-Волинської міської ОТГ.

Шановні мешканці громади! Щоб не погіршувати епідемічну ситуацію щодо коронавірусу закликаємо дотримуватися карантину в громадських місцях, на роботі та в побуті, не нехтувати правилами особистої гігієни (ретельно мийте руки, застосовуйте антисептичні засоби) та утримуватися від відвідування місць з великою кількістю людей. При перших симптомах занедужання звертайтесь в телефонному режимі до свого сімейного лікаря (Call-центр КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2656234261370941&id=1723574121303631).

Оксана Талько, начальник відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія