Козацькому роду нема переводу: міський етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

6 Травня 2016, 3:54

27-28 квітня 2016 року вперше у нашому місті за ініціативи управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради та підтримки управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту, ТСОУ на базі військової частини А 3814 відбувся міський етап  дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»). Такий захід є однією з позакласних форм оборонно-масової і спортивно-оздоровчої роботи, початкової військової та фізичної підготовки, морально-психологічного та національно-патріотичного виховання учнівської молоді. В рамках військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА») проводяться різні конкурси та змагання.

Урочисте відкриття забезпечили командир військової частини Борісов М.М.; начальник клубу військової частини Щурук В.А.; військовий оркестр 30-ї механізованої бригади; вихованці Палацу дітей та молоді на чолі з директором Добровольною О.Х.; прапороносний колектив учнів СШ №4 під керівництвом учителя захисту Вітчизни Храпливого І.Я.; учні ЗОШ №2 під керівництвом заступника директора з виховної роботи Кравчук Т.М.; Ритм-студія барабанщиць ВПУ з керівником Гаврилюком П.. З вітальним словом до учасників змагань звернулися Бондаренко Ю.О., заступник міського голови; Ващук Т.В., заступник начальника управління освіти і науки; Борісов М.М., командир військової частини А 3814. На урочистому відкритті військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА») при підтримці військового оркестру 30-ї механізованої бригади учасники змагань взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Співаємо гімн Україні». Відеоролик з цією акцією розповсюджено в мережі Інтернет.

В рамках дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА») на базі військової частини для учнів та вчителів вперше була продемонстрована робота школи кінологів, а саме, пошук собаками «вибухівки», долання смуги перешкод, виконання команд. Борісов М.М., командир військової частини, ознайомив учасників із видами бойової техніки та її можливостями. Це додало учням цікавості, азарту, наснаги у боротьбі за перемогу.

У військово-спортивній патріотичній грі «Сокіл» («ДЖУРА») брали участь всі  загальноосвітні навчальні заклади міста та школа-інтернат. Відповідно до Положення кожна команда-рій підготувала форму, емблему, патріотичну пісню та продемонструвала виконання стройових прийомів. Рої також змагалися в спортивних та інтелектуальних конкурсах, зокрема,  в стрільбі з пневматичної гвинтівки, конкурсі знавців історії «Відун», змаганні «Рятівник», конкурсі звітів «Добре діло», долали туристсько-спортивну смугу перешкод, творчо-мистецькому конкурсі «Ватра».

Кожний рій гідно представляв свої досягнення, вміння та здобутки. Проте, як і будь якому конкурсі, є переможці. І місце виборов рій ЗОШ №10 під керівництвом учителя захисту Вітчизни Онищука В.Л., ІІ місце – рій колегіуму під керівництвом учителя захисту Вітчизни Іванова О.О., ІІІ місце – рій НВК  під керівництвом учителя захисту Вітчизни Наумовича С.О.. Рої-переможці були нагороджені кубками, цінними подарунками, грамотами та медалями. На завершення змагань всіх учасників військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА») пригостили смачним солдатським обідом, приготованим кухарями військової частини А 3814.

Рій-переможець, команда школярів ЗОШ №10, під керівництвом Онищука В.Л., учителя захисту Вітчизни, братиме участь в обласних змаганнях 11-13 травня 2016 року, які відбудуться в м.Черняхові.

Оргкомітет висловлює вдячність всім, хто долучився до організації та проведення змагань.

 

Т. В. Ващук, заступник начальник управління освіти і науки

С.А. Бондарчук, методист інформаційно-методичного центру

 

Чат-бот Гаряча лінія