Круглий стіл щодо перейменування міста Новограда-Волинського на місто Звягель

3 Червня 2022, 17:54

Відбувся круглий стіл щодо перейменування міста Новограда-Волинського на місто Звягель. Головна мета круглого столу – почути думку та поспілкуватись із жителями громади, які ЗА перейменування міста та які ПРОТИ.

Тема перейменування спричинила жваву дискусію у соціальних мережах. Зібрано значну кількість думок тих, хто за та проти повернення місту Новограду-Волинському його історичної назви Звягель. Особлива гострота дискусій в соціальній мережі Facebook виникла після громадських слухань, які відбулись 27 травня 2022 року.

На початку проведення круглого столу міський голова Микола Боровець наголосив про те, що обговорення повинно проходити з повагою у спілкуванні одне до одного, адже найголовніше – почути позицію кожного.

Під час обговорення прибічники ідеї щодо повернення м. Новограду-Волинському історичної назви Звягель аргументували свою позицію процесом дерусифікації, необхідністю повернення до витоків історії нашого міста та історичними фактами.

Серед основних тезисів прихильників назви міста Новограда-Волинського є те, що значна кількість жителів міста перебуває за кордоном та в гарячих точках нашої країни, тому необхідно дочекатись повернення всіх, а вже тоді проводити перейменування, а також щодо того, що у нас є історія міста Новограда-Волинського.

Пряма трансляція засідання круглого столу за посиланням: https://fb.watch/dpQp6KlZ1f/.

Чат-бот Гаряча лінія