Майстер-клас в центральній дитячій бібліотеці

25 Квітня 2016, 2:28

 

 

Ми живемо на землі, яка славиться не тільки історичними сторінками, людьми праці, а й тими, хто оспівує нашу квітучу землю в поезії.

Одним з таких авторів є Валентина Ксендзук –жінка з поетичною душею і чаруюче гарною зовнішністю. Її світлий образ, як і її вірші, випромінюють тепло та яскраве світло. В лагідних очах завжди проглядається привітність і добро. Це взірець оспіваного образу українки, яка розкриває свої таланти для рідних земляків.

Творча лабораторія Валентини Антонівни досить широка. Вона – співавтор збірників “Зерниця”, пісенника “Сім струн”, її вірші постійно друкуються у періодичних виданнях, вона є координаторм творчої інтелігенції міста Новоград-Волинського.

Погожої весняної днини до центральної дитячої бібліотеки на гостину завітали ті, хто кохається в поєзії і має свої перші поетичні доробки. Присутні молоді поети із задоволенням поспілкувалися з пані Валентиною, яка розповіла про сам процес написання віршів, пісенних текстів, про те, що саме дає їй натхнення писати. Змістовною була розповідь – урок про “кухню” віршування – віршований розмір та структуру строф, наявність рими.

Гостем бібліотечної вітальні став і знаний в місті автор-виконавець, учасник співочого колективу “Хміль”, людина, що пройшла Чорнобильський ад, але не загубила доброти, чуйності, мужності – Ігор Завгородній. Його слова про любов та злагоду у сучасному світі, торкнулися серця кожного присутнього. Ігор Іванович виконав пісню на слова Валентини Ксендзук “Чай вишневий” та свої пісні на слова Леоніда Філатова та подарував у фонд бібліотеки книгу сучасного відомого автора Л.Дереша.

Молода поетеса Наталія Семенчук, викладачка Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу, яка була запрошена на майстер-клас, розповіла про свій досвід друкування віршів в «Збірці філологічного факультету Житомирського педуніверситету».

Свої вміння, творчі наробки показали і Олена Котюк, студентка Рівненського державного університету. Її вірші і прозовий твір-подяка заставили замислитися про швидкоплинність життя. Учениця 6 класу ЗОШ № 5 Осипенко Діана прочитала свої вірші, що присвячені Україні та її воїнам.

Кожен з гостей поділився своїм душевним болем, який переживали разом всі наші гості, за спільним чаюванням.

Присутні також ознайомилися з викладкою книг місцевих авторів, яку підготували бібліотекарі. Велику увагу привернула до себе збірка “Зерниця”, де публікуються молоді дарування Звягельщини.

Хочемо подякувати всім присутнім за цікавий, змістовний діалог і маємо надію, що такі зустрічі зацікавлять ще багатьох творчих особистостей і будуть продовжуватися.

 

Новоград-Волинська центральна дитяча бібліотека

 

Чат-бот Гаряча лінія