У рамках Тижня пам’яті про визволення в’язнів фашистських концтаборів, ряд тематичних заходів відбулося в Новоград-Волинській ЗОШ №2

25 Квітня 2016, 2:31

11 квітня – міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.Зрозуміти божевілля катастрофи неможливо, але і не осмислити події того часу не маємо права – це наш обов’язок перед нащадками, в ім’я того, щоб це ніколи не повторилося.

З 11 по 15 квітня у ЗОШ №2, історія якої тісно пов’язана із жахіттям Великої Вітчизняної війни, у рамках Тижня пам’яті про ці страшні події, було проведено ряд тематичних заходів. Ці заходи мали на меті вивчити трагічні сторінки історії Великої Вітчизняної війни, виховати у підростаючого покоління активну громадянську позицію і осмислити фашизм, як явище. Якщо уроки нацистської політики засвоять сьогодні, то в майбутньому це допоможе уникнути спокуси використовувати методи людиновбивства для вирішення проблем, уникнути зростання етнічної та релігійної нетерпимості, ознаки якої чітко спостерігаються в сучасному світі.

Учителями історії Гопанчуком В.В. та Ніконенко В.І. було розроблено ряд змістовних і глибоко патріотичних заходів. 11 квітня тиждень відкрився тематичною виставкою стіннівок «Цей день в історії», на перервах звучала радіогазета «Поза межами розуміння».

12 квітня учні школи підготували змістовну виставку про історію фашистських концтаборів – «Стежинами пекла».

Історія нашого навчального закладу тісно пов’язана із цими трагічними подіями. Як нагадування про це, вчителем історії Гопанчуком В.В. було проведено екскурсії до шкільного музею та організовано тематичну фотовиставку «Школа під час війни». Ця виставка залишила глибокий слід у душах дітей. Емоції були справжніми і непідкупними. Жах і співчуття читалася на їх юних обличчях. Діти ділилися один з одним враженнями, перепитували старших, розповідали про власні переживання і відчуття.

Ці заходи є дуже актуальними. Діти усвідомлюють, що дискримінація і расизм не зникли разом з Другою світовою, вони розуміють цінність терплячості і взаємної поваги, важливість прав людини.

Школярам 5, 6, 7 класів провели екскурсії до монументу пам’яті загиблим у концтаборі, що був розміщений на території нашої школи. Учні 8-х класів було впорядковано території біля пам’ятників і монументів загиблим воїнам.

Протягом тижня на перервах звучали пісні і музичні твори на військово-патріотичну тематику. У бібліотеці відбулася виставка художньої літератури «Вічно живі».

Уроки історії іноді жорстокі і безжальні, але вони мають навчити нас гуманності і толерантності і не залишити нікого байдужим до чужого горя.

 

ЗОШ №2

 

Чат-бот Гаряча лінія