Місія нездійсненна. Чи комфортно в місті людям з обмеженими можливостями?

7 Грудня 2015, 4:16

Напередодні Міжнародного дня інвалідів у Новограді-Волинському влаштували соціальний експеримент, щоб зрозуміти, з якими складнощами стикаються люди з інвалідністю. Демобілізований Дмитро сів у інвалідний візок, щоб перевірити, наскільки Новоград-Волинський пристосований для людей з особливими потребами. Акцію назвали «Світ без меж».

У супроводі товаришів, членів СУВІ АТО, заступника міського голови з соціальних питань Лариси Шутової військовий спробував пройти щоденний маршрут усіх інвалідів-візочників. Не завжди це вдавалося зробити легко. До банку, лікарні, супермаркету вдалося потрапити, адже там є пандуси. А от придбати ліки куди важче. Не всі аптеки обладнані пандусами, а кнопки виклику персоналу часто поламані. Як показав соціальним експеримент, людям у візках без сторонньої допомоги обходитися складно, або доводиться сидіти вдома. Безпечно перейти дорогу люди з вадами зору можуть хіба що біля автовокзалу, адже тільки там є звуковий світлофор. Та й самі з’їзди з тротуарів теж не пристосовані для людей у візках.

Експеримент  «Світ без меж» – це спроба небайдужих розпочати діалог з владою з метою спільно зробити місто максимально зручним для всіх мешканців, а також привернути увагу громадськості до проблем маломобільних людей. Війна збільшила в Україні число людей з інвалідністю. Вони потребують постійної підтримки та допомоги. Від пристосованості побутових умов до потреб людей з обмеженим фізичними можливостями залежить їх соціальна адаптація. Поки що ми не часто бачимо на вулиці людей у візках.

 

Марина Синельникова,

інформаційно-аналітичне видання «Поліські новини»

 

Чат-бот Гаряча лінія