Міський голова Микола Боровець зустрівся з місцевими підприємцями

2 Квітня 2021, 16:25

Новоград-Волинська міська територіальна громада четвертий тиждень поспіль перебуває в «червоній» зоні епідемічної небезпеки. Попри карантинні обмеження, епідситуація продовжує залишатися вкрай складною. Обмежувальні заходи відчутно перешкоджають звичному ритму життя, належній організації процесів в галузях економіки, соціальної сфери, освіти, культури. Значні збитки терплять майже всі суб’єкти господарювання, бізнес та підприємництво.

1 квітня міський голова Микола Боровець зустрівся з місцевими підприємцями щодо їх роботи під час карантину. Міський голова зазначив, що в намаганні забезпечити збалансовану життєдіяльність основних галузей в громаді, доводиться застосовувати непопулярні кроки. Аби не допустити колапсу медичної системи, яка нині функціонує на межі, вимушені вживати тимчасові обмежувальні заходи, щоб зменшити міграцію населення. Зокрема, рішенням міської комісії ТЕБ та НС від 23.03.2021 року було запроваджено «локдаун» вихідного дня. У минулі суботу та неділю заборонили роботу супермаркетів, ринків, магазинів оптової торгівлі, дозволивши діяльність лише АЗС, аптек та невеликих продуктових магазинів для забезпечення жителів найнеобхіднішими продуктами харчування.

Розуміючи необхідність вимушених карантинних обмежень, абсолютна більшість суб’єктів господарювання не працювали протягом вихідних, таким чином зменшивши соціальні контакти людей, а отже і поширення небезпечного інфекційного захворювання.

Втім, як зазначалося в ході зустрічі, не всі заклади торгівлі виявили соціальну відповідальність у боротьбі з COVID-19, надавши перевагу матеріальній вигоді. Антимонопольний комітет публічно звинуватив місцеву владу в порушенні конкурентного законодавства та в подальшому вимагає його усунення.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, міській комісії ТЕБ та НС на черговому засіданні 2 квітня доведеться переглянути попередньо прийняте рішення та вживати обмежувальні заходи до суб’єктів господарювання без виключень. Про це громадськість буде поінформовано додатково.

Присутні представники бізнесу висловили переконання, що умови мають бути однакові для всіх: якщо працюють, то всі, закривати – теж всіх.

Голова громадського об’єднання фізичних осіб-підприємців, представників малого та середнього бізнесу «Звягельчани» Олександр Костеченко закликав представників бізнесу до солідарності в боротьбі з коронавірусом та з розумінням ставитися до вимушених рішень влади. «Місто повинне бути єдиним у цьому питанні і підтримати керівництво, яке намагається зробити все можливе в цей нелегкий час. Спілка підприємців повністю підтримує міського голову», – наголосив Олександр Костеченко.

 

Чат-бот Гаряча лінія