Міський голова Віктор Весельський ознайомився з роботою медичних працівників у поліклініці

24 Квітня 2019, 12:29

23 квітня 2019 року міський голова Віктор Весельський здійснив виїзну нараду щодо оптимізації надання медичних послуг в місті. Задля цього, спершу очільник Новограда-Волинського ознайомився з матеріально-технічною базою КНП «ЦПМСД міста Новограда-Волинського» та КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» в поліклінічному корпусі. Зокрема, Віктор Леонідович оглянув хід ремонтних робіт на першому поверсі, де невдовзі розпочне діяльність Жіноча консультація, як структурний підрозділ КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО».

Варто нагадати, що міський Центр первинної медико-санітарної допомоги – це комунальний заклад, основна мета якого профілактика захворювань. В його структурі сімейні лікарі загальної практики та педіатри. В рамках медичної реформи з 56 тисяч жителів міста станом на 23.04.2019 підписали декларації з сімейними лікарями 47 660 новоград-волинців, які звертаються в разі погіршення самопочуття в амбулаторію, а вже сімейний лікар, за необхідності, направляє пацієнта на лікування на вторинну ланку медицини – в КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» до вузькоспеціалізованого медичного фахівця.

В складі КНП «ЦПМСД міста Новограда-Волинського» 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, з них 5 розташовані по мікрорайонах міста та ще 2 – у приміщенні поліклініки. Оскільки до вузькоспеціалізованого лікаря хворого на консультацію направляє сімейний лікар – реєстратура в поліклініці в стадії трансформації. Тим часом, до послуг мешканців міста онлайн-реєстратура (https://reestratura.com/…/novograd-volin…/novograd-volinskij), де пацієнт за допомогою мережі інтернет має змогу самостійно обрати час візиту до сімейного лікаря та отримати електронний талон на прийом. Дійсно, пройшовшись по поверхах поліклініки, посадовці переконалися, що черги до лікарів майже відсутні, за що міський голова подякував медикам за проведену роботу з реформування надання медичної допомоги на первинній ланці.

Міський голова Віктор Весельський протягом 7 годин (з 9:30 до 16:30 год) у супроводі начальника відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомира Дутчака, його заступника Галини Барашовець та керівництва КНП «ЦПМСД міста Новограда-Волинського» та КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» оглянули наявне в поліклініці медичне обладнання, зокрема гематологічний аналізатор крові, який за хвилину видає результат по 23-м параметрам. Варто зазначити, що для того, щоб здати кров на аналіз, не обов’язково йти в поліклініку, забір крові може зробити медсестра у амбулаторії, що розміщена в районі проживання пацієнта. Пацієнт може забрати результат та отримати консультацію у сімейного лікаря.

Також міський голова Весельський В.Л. поспілкувався із завідуючими амбулаторій загальної практики сімейної медицини № 6 та № 7 (Сімак С.І. та Костриця Д.Й.), медичним персоналом та пацієнтами. Віктор Леонідович зауважив, що зарплатня, до прикладу, лікаря-біохіміка з 30-річним стажем роботи наразі є вкрай низькою – це 4 тис. грн., тому заробітна плата медичних працівників потребує обов’язкового підвищення. Міський голова пообіцяв звернутися до Уряду щодо розгляду питання підвищення медикам заробітної плати.

Очільник міста та керівники медичної галузі обговорили можливі шляхи вирішення першочергових проблем медичних закладів Новограда-Волинського, зокрема в рамках ефективного продовження медичної реформи. На завершення міський голова Віктор Весельський подякував керівникам та медичним працівникам лікувальних закладів, які відвідав – за добросовісне виконання своїх обов’язків, особливо тим, хто уклав декларації щодо обслуговування 1800 дорослих або 900 осіб дитячого населення.

 

Чат-бот Гаряча лінія