Міський голова звернувся до вищих органів влади з проханням законодавчо врегулювати питання щодо призначення на посаду керівників територіальних органів Державної фіскальної служби

9 Червня 2016, 2:09

Міський голова Весельський В.Л. звернувся до Президента України Порошенка П.О. з проханням законодавчо врегулювати питання щодо призначення на посаду керівників територіальних органів Державної фіскальної служби за погодженням з міськими головами.

На що у резолютивній частині отриманого листа-відповіді від Міністерства фінансів України зазначено:«міські голови міст обласного значення знаходяться у безпосередньому підпорядкуванні головам відповідних обласних держадміністрацій».

Однак, «у відповідності до статі 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об’єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Частина 6 статі 42 цього ж Закону зазначає, що при здійсненні наданих повноважень сільський, селищний, міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним – перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

Отже, міський голова не є та не може бути в безпосередньому підпорядкуванні голови обласної держадміністрації» – йдеться у листі міського голови, який відправлено до Міністерства фінансів України.

У цьому ж листі очільник міста знову звертається з проханням сприяти у вирішенні питання щодо призначення на посаду керівників територіальних органів Державної фіскальної служби за погодженням з міськими головами відповідних рад.

На що департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України повідомляє, що лист Віктора Весельського, враховуючи норми Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 №236, направлено за належністю для розгляду.
 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія