У Новограді-Волинському відбувся обмінний візит для громад-партнерів Київської області Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

9 Червня 2016, 2:10

З 2008 року по всій території України активно діє спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Мета Проекту – сприяння сталому соціально-економічному розвитку шляхом зміцнення спільного управління та заохочення місцевих ініціатив по всій Україні. Такі ініціативи успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, цьому Проекту та приватних спонсорів.

8 та 9 червня 2016 року у Новограді-Волинському для обміну досвідом у даному напрямку перебувала делегація з Київської області, а саме: представники м. Обухів, м. Переяслав-Хмельницький та м. Українка, а також обласні координатори проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» з м. Житомир – Оксана Краплич і Георгій Федорчук, та з м. Київ – Сівілія Ахмерова.

8 червня у великій залі Будинку рад відбулося відкриття заходу для громад-партнерів Київської області Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Участь у заході взяли міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Олена Пономаренко, перший заступник міського голови Сергій Колотов і начальник відділу підтримку муніципальних ініціатив та інвестицій Ірина Гудзь.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Віктор Весельський, який у своєму виступі, зокрема, зазначив: «Одним із першочергових напрямків стратегічного розвитку Новограда-Волинського є підвищення рівня енергоефективності для міста. Усі заходи з енергозбереження в місті впроваджуються виходячи з триєдиного завдання, сутність якого полягає у проведенні енергетичного аудиту, налагодженні дієвого механізму впровадження місцевої політики енергозбереження, забезпеченні проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення міста. Ми тісно співпрацюємо з асоціацією «Енергоефективні міста України». Завдяки співпраці отримуємо можливість впроваджувати кращі приклади європейського досвіду в сфері енергоефективності.

Від себе особисто та від територіальної громади міста хочу подякувати координатору Житомирського обласного центру громад Оксані Краплич за допомогу у розбудові нашого міста, можливості  залучення у поточному році близько восьми з половиною мільйонів гривень коштів Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а також про безцінний досвід щодо навчання ОСББ з питань вирішення нагальних проблем громад. Хочу зазначити, що ми перше місто в Україні, в якому саме ОСББ проводять обслуговування житла.

Ми завжди відкриті до співпраці, та в свою чергу очікуємо від гостей цікавої інформації щодо власних напрацювань реалізації цікавих інноваційних проектів. Переконаний, що під час наступного візиту вас буде гостинно зустрічати місто сучасного європейського зразка. Бажаю присутнім плідної співпраці. Сподіваюся, що знайомство з нашим містом залишить у вас лише приємні спогади».

Також очільник міста висловив вдячність, за пошук і залучення до нашого міста цікавих інвестиційних проектів та участь у них, начальнику відділу підтримку муніципальних ініціатив та інвестицій Ірині Гудзь і працівникам відділу.

Сертифікат за успішну реалізацію ОСББ «Родина +» мікропроектних пропозицій (із заміни вікон та віконних блоків у під’їздах) було вручено голові ГО «Спілка власників житла міста Новограда-Волинського» Анатолію Легенчуку.

У ході зустрічі перший заступник міського голови Сергій Колотов презентував інвестиційний потенціал міста, а начальник відділу підтримку муніципальних ініціатив та інвестицій Ірина Гудзь розповіла про роль міжнародних агенцій у розбудові міста.

Зокрема, було зазначено, що протягом 2015 року у Новограді-Волинському було реалізовано 10 мікропроектів спрямованих на енергозбереження (утеплення фасадів, капітальний ремонт дахів, заміна вікон та дверей в місцях загального користування, заміна електромереж та світильників на енергоефективні, включаючи датчики руху в багатоквартирних будинках). Що ж стосується 2016 року, то наразі затверджено 5 мікропроектів та ще один знаходиться на розгляді. Загалом же, у поточному році планується реалізувати 12 мікропроектів.

Під час візиту представники делегації відвідали загальноосвітню школу №5, де на прикладі кращих європейських практик реалізовується проект «Створення еколого-натуралістичного парку як експериментально-дослідницького центру з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти і виховання та нових підходів до вивчення природничих дисциплін в місті Новоград-Волинський». Про що під час зустрічі з делегацією детально розповіла голова ГО «Мережа навчальних закладів міста Новограда-Волинського», директор ЗОШ №5 Лариса Капчинська.

Також гості нашого міста мали нагоду поспілкуватися з громадами, які реалізували цікаві проекти, познайомитися з найактивнішими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків. Зокрема, успішну модель ефективного власника житла презентував голова ОСББ «Колорит» Анатолій Легенчук, про можливості енергозбереження у багатоквартирних будинках розповіла експерт проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Оксана Рафальська, про досвід створення та функціонування Асоціації ОСББ в місті делегати дізнались від голови правління міської Асоціації ОСББ «Вікторія» Катерини Лавренчук, ознайомив делегацію з енергетичним аудитом як основним інструментом при проведенні комплексної термомодернізації будівель технічний експерт міжнародних проектів Сергій Зінченко, а огляд впровадженого проекту спільно з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» для учасників делегації провів голова ОСББ «Чайка» Сергій Симончук.

На завершення перебування на батьківщині видатної української поетеси, делегація завітала до літературно-меморіального музею Лесі Українки. Завідувачка літературно-меморіальним комплексом Віра Римська провела екскурсію залами музею, розповівши про життєвий і творчий шлях нашої геніальної землячки.

Багато позитивних вражень та захоплень від побаченого у Новограді-Волинському  залишилося в учасників делегації.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія