Міжвідомча нарада щодо попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми та суїцидальної поведінки серед неповнолітніх на території Новоград-Волинського району

14 Січня 13:11

13 січня 2022 року начальник служби у справах дітей міської ради  Нонна Лойко прийняла участь у міжвідомчій нараді щодо попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми та суїцидальної поведінки серед неповнолітніх на території Новоград-Волинського району. На нараді були розглянуті питання щодо запобігання та протидії насильства в сім’ї, щодо проведення превентивних заходів попередження жорстокого поводження відносно дітей та суїцидальної поведінки серед неповнолітніх а також роль прокурора у протидії насильства серед неповнолітніх.

Прокурор Новоград-Волинської окружної прокуратури  Аліна Левицька доповіла про те, що протягом 2021 року збільшилась кількість повідомлень про вчинення або спроби вчинення дітьми суїцидів. Головною причиною цього факту вона вбачає недостатню кількість часу, яку батьки приділяють власним дітям і наголосила на необхідності звертати увагу батьків на зміну в поведінці дитини, більше цікавитися та контролювати спілкування дитини особливо у соціальних мережах. Встановити батьківський контроль на гаджетах.

«Є хибною думка, що самогубства вчиняються лише в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах » – наголосила Аліна Левицька. Досвід показує що у сім’ях з достатнім рівнем достатку діти більше часу знаходяться на самоті, так як батьки працюють для забезпечення матеріальних благ сім’ї, забуваючи про емоційний зв’язок. Це в свою чергу призводить до відчуття самотності у дитини та депресії.

Також важливою складовою у відношеннях з дитиною повинна стати довіра. Необхідно говорити дитині, що якщо їй погано, якщо у неї є проблеми  вона завжди може звернутися за допомогою до батьків. Нормально говорити про свої проблеми  дорослим.

Директор центру соціальних служб Чижівської сільської ради Ольга Маюн  розповіла на які психологічні аспекти варто звертати увагу, щоб уникнути фатальних випадків серед підлітків. Вона розповіла про види та типи  суїцидальної поведінки та наголосила, що спроба суїциду завжди має одну мету – вирішити проблему, з якою дитина не може впоратися і не бачить інших можливих варіантів її розв’язання.

Також представниками ювенальної превенції була надана статистика, яка наразі не втішає.

Обговорювалися зміни в законодавчій базі щодо підходів у роботі, щодо попередження жорстокого поводження, вчинення насильства в сім’ї.

По закінченню всіма суб’єктами взаємодії було прийнято рішення, щодо посилення превентивної діяльності серед батьків, та неповнолітніх, покращення співпраці.

Служба у справах дітей міської ради

Чат-бот Гаряча лінія