Мобільні групи контролюють дотримання карантинних протиепідемічних вимог

12 Листопада 2021, 16:16

12 листопада мобільною групою у складі представника Держпродспоживслужби, поліції та працівника виконавчих органів міської ради здійснено перевірку дотримання карантинних протиепідемічних вимог на кооперативному ринку «Урожай».

Під час рейду з жителями громади та підприємцями проводилась роз’яснювальна робота, перевірялась наявність «зеленого» COVID-сертифікату, дезінфікуючих засобів, дотримання дистанції та маскового режиму. У ході перевірки порушень не виявлено.

Нагадуємо, що відповідальність за порушення, вчиненні в період карантинних обмежень передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 44-3). Зокрема, передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для громадян це від 17 000 до 34 000 гривень, для посадових осіб – від 34 000 до 170 000 гривень.

Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 грн до 255 гривень.

 

Чат-бот Гаряча лінія