Молодь за здоровий спосіб життя!

13 Квітня 2016, 23:50

Щодня в світі тисячі людей хворіють та помирають через паління, алкоголь, наркотики. Та, незважаючи на це, одночасно інші тисячі людей починають палити, пробувати алкоголь чи наркотики. Якщо проаналізувати, що спонукає юнаків та дівчат призвичаїтись до шкідливих звичок, то виявляється, що на всій землі, у всіх країнах ці мотиви майже однакові. Стаючи дорослими, всі розуміють, що хвороби «заробляються» в молодості, а до літнього віку люди пожинають плоди байдужого ставлення до свого організму.

Молодь за здоровий спосіб життя!

Молодь за здоровий спосіб життя!

Вживання алкоголю та паління тютюну прискорює процес старіння організму, збільшує ризик захворювань. Чому ж ми бездумно втрачаємо роки життя? Адже в Японії, США, Іспанії люди живуть в середньому 80 років, а в Україні – 67 років.

Молодь за здоровий спосіб життя!

Звичайно, люди не народжуються з потребою паління чи вживання алкоголю, та варто до цього звикнути, все життя перевернеться «з ніг на голову». Не засмучує, наприклад, затятих курців ствердження, що в одній цигарці міститься близько вісімдесяти канцерогенів (речовин, що спричиняють ракові захворювання) чи той факт, що стан легенів після 25-річного стажу куріння не кращий, ніж у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які вдихали радіоактивний пил.

З упевненістю можна сказати, що в житті немає нічого дорожчого за наше здоров’я і здоров’я наших близьких. Ніщо так не радує, як прекрасне самопочуття навіть у похилому віці, і ніщо так не обтяжує, як хвороба.

Щорічно, 7 квітня по всій Землі відзначається Всесвітній день здоров’я – у день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я в системі ООН. У цей день тисячі людей відзначають важливість здоров’я для продуктивного і щасливого життя.

Молодь за здоровий спосіб життя!

Молодь за здоровий спосіб життя!

Люди мають зрозуміти, як багато значить здоров’я в їхньому житті та вирішити, що їм  слід зробити, щоб здоров’я людей у всьому світі сталокращим.

Щороку Всесвітній день здоров’я присвячується глобальним проблемам, що стоять перед охороною здоров’я планети і проходять під різними гаслами. Тема Всесвітнього дня здоров’я 2016 року – “Переможемо діабет!”. Епідемія діабету стрімко зростає в багатьох країнах, причому особливо різке зростання задокументовано в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Але діабет можна лікувати і більшій частині випадків захворювання можна запобігти. Та, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти здоров’я, втративши значну частину цього скарбу, відпущеного нам природою.

Людству вдалося отримати перемогу над багатьма хворобами. Натомість сьогодні існує безліч загроз для здоров’я людини, боротися з якими можливо лише спільними зусиллями. Боротьба з хворобами залежить не тільки від діяльності лікарів. Її успіх залежить від розуміння і бажання людей формувати свідоме ставлення до власного здоров’я, створювати умови для здорового способу життя, розуміти його престижність.

Вже кілька років поспіль Новоград-Волинський медичний коледж ініціює проведення загальноміського спортивно-мистецького заходу «Молодь за здоровий спосіб життя!» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я. Свято розпочалось виступом директора медичного коледжу Солодовник О.В., яка підкреслила значимість даного заходу та вручила кращим спортсменам грамоти.

Молодь за здоровий спосіб життя!

Молодь за здоровий спосіб життя!

Молодь за здоровий спосіб життя!

В цей день волонтери коледжу організували та провели чудову акцію в міському парку культури та відпочинку, залучивши до участі школярів, студентів та громадськість міста. Своїм особистим прикладом молодь доводить, що можна вести здоровий спосіб життя без вживання енергетичних напоїв, алкоголю, краще займатися улюбленою справою, виховувати в собі потребу здорового життя, рухатись назустріч міцному здоров’ю та довголіттю. Не можна байдуже спостерігати, як молодь безжалісно ставиться до свого здоров’я, бездумно руйнує його шкідливими звичками. Ми маємо пам’ятати, що проблема здорового способу життя стала сьогодні надзвичайно актуальною.

Незважаючи на прохолоду, молоді люди гарно веселилась, співали пісень, танцювали, проводили конкурс волонтерських загонів. На місц проведення акції, увагу привертали яскраві намети оформлені плакатами, в яких студенти-волонтери пригощали всіх бажаючих ароматними фіточаями, вимірювали артеріальний тиск, надавали консультації щодо покращення здоров’я. Через малюнки діти намагалися висміяти огидність та небезпеку шкідливих звичок, через слова та пісні закликали всіх турбуватися про своє здоров’я, дбати про раціональне харчування, долати емоційні конфлікти, рухатись, активно відпочивати, подорожувати, пам’ятати про здоровий сон, як джерело краси та енергії.

Члени волонтерського центру «Милосердя» проводили активну просвітницьку роботу серед учнів шкіл, студентської молоді та населення міста. Розповсюджували листівки та буклети, обмінювали цигарки на цукерки, пропагуючи здоровий спосіб життя. Напередодні в закладі були проведені виховні години, засідання круглих столів, радіолінійка на теми: «Здоровим бути модно!», «Проблеми небажаної вагітності», «Життя без шкідливих звичок», «Не спалюй своє майбутнє»!

Захід пройшов під гаслом:

«Хворобам – НІ! Здоров’ю – ТАК!

Хто друг поганим звичкам,

Той ворог сам собі» 

Тож варто пам’ятати: «Здоров’я – це справжня радість життя. Це велике щастя людини, і це щастя – у твоїх руках».

Молодь за здоровий спосіб життя!

Ми вдячні всім, хто сьогодні з нами, хто підтримує здоровий спосіб життя, хто бореться зі шкідливими звичками, адже здоров’я молоді є гарантом здоров’я всієї нації.

 

Мороз Н.О.,
заступник директора з гуманітарної освіти та виховання
Новоград-Волинського медичного коледжу

 

Чат-бот Гаряча лінія