Можливості для ветеранів, ветеранок та їх родин

2 Липня 2024, 12:52
Український ветеранський фонд оприлюднив черговий дайджест можливостей для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин. У добірці читайте про актуальні програми фінансової підтримки, навчання, відпочинок та інше.
🔹 Міністерство у справах ветеранів України відновлює конкурсні програми для громадських організацій (спілок та обʼєднань), що працюють із ветеранами та ветеранками. З початком повномасштабної війни фінансова підтримка інститутів громадянського суспільства була призупинена. Наразі ж заявки подаються в електронній системі “Е-Конкурси” платформи ВзаємоДія до 23:59 21 липня 2024 року. Максимальна запитувана сума на реалізацію програми — 714,3 тисяч гривень. Загальний бюджет конкурсу: 5 мільйонів гривень. Переможців відбиратиме незалежна конкурсна комісія. Деталі: https://cutt.ly/Zedt4zjl
🔹 Розпочався прийом заявок на вступ до ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання Міністерства внутрішніх справ України. До 10-х класів на повне забезпечення першочергово запрошують дітей загиблих, поранених, полонених або зниклих безвісти співробітників системи МВС. Вступна кампанія триватиме до 16 липня. Обов’язкова умова для вступу – базова середня освіта, тобто закінчення 9-го класу школи або іншої освітньої установи. Анкета вступника до ліцею безпекового спрямування МВС тут: https://cutt.ly/Qedyuad1
🔹 Український ветеранський фонд запрошує ветеранів і ветеранок на серію вебінарів на актуальні теми: «Порядок отримання житла ветеранами» (12.07), «Правовий статус осіб, зниклих безвісти» (19.07), «Протезування» (26.07), «Пільги ветеранів — знати та як ними користуватися» (02.08), «Ветерани – види статусів та порядок їх отримання» (09.08), «Алгоритм проходження ВЛК та МСЕК ветеранами» (16.08). Вебінари відбуватимуться щопʼятниці, починаючи з 12 липня. Реєстрація на перший вебінар про порядок отримання житла ветеранами уже відкрита за посиланням: https://cutt.ly/uedyqPBi. Проєкт став можливим завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування IREX яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.
🔹 Щоб звільнитися зі служби, потрібно підготувати відповідні документи. Це може здаватися складним, але це необхідний крок для забезпечення майбутнього ветерана після служби. Важливо правильно заповнити всі папери, щоб уникнути непорозумінь і затримок. Що необхідно знати військовослужбовцям про звільнення зі служби, у своєму блозі спеціально для LIGA.net розповідає Олена Липівська, адвокатка, експертка Українського ветеранського фонду: https://blog.liga.net/user/olypivska/article/53424.
🔹 У складних ситуаціях звертайтеся на Гарячу лінію кризової підтримки для ветеранів і їхніх родин. Щоб поговорити з кваліфікованим психологом, телефонуйте: 0 800 33 20 29. Лінія доступна щодня та цілодобово. Ви також можете отримати юридичну консультацію. Юридичну допомогу ветеранам, військовим та членам їхніх родин надають юристи Українського ветеранського фонду. Щоб отримати індивідуальну письмову консультацію, заповніть форму: https://cutt.ly/cwIRc1ZM. Спеціалісти допоможуть розвʼязати ваші юридичні проблеми та захистять ваші права та інтереси. Цей проєкт став можливим завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування IREX, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.
🔹 Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій пропонує оригінальну програму терапії від міжнародної організації DT Care. «Компас Героя» – програма підтримки українських ветеранів, в основі якої лежить пригодницька терапія. Програма включає 8-денний ретрит у горах та 10 щотижневих онлайн зустрічей групи підтримки по завершенню ретриту. Програма розроблена, щоб підтримати українських ветеранів через терапевтичні активності на природі, які сприяють посттравматичному відновленню і зціленню. Перший заїзд — 26 липня. заявка на участь у ретриті: https://cutt.ly/redysNDm. Сторінка проекту: https://cutt.ly/Jedydar1.
🔹 Подбайте про свій бізнес. Український ветеранський фонд відшкодовує 20 тисяч гривень за програмою мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи. Це можуть бути зарядні станції та генератори, компʼютерна техніка та фотоапарати, устаткування для виробництва та багато іншого. Деталі: https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/
Інформація Українського ветеранського фонду Мінветеранів
Чат-бот Гаряча лінія