Музейне спілкування “Леся Українка мовами світу”
“Французьку і німецьку я знаю порядніше, ніж звичайно знають “перші учениці” різних гімназій та інститутів.., знаю і теоретично, і практично оскільки, що можу статті в тих мовах писати, а листи і поготів…, говорити мені по-французьки, що й по-російськи – сливе все одно. Італьянську мову знаю ліпше, ніж скілько треба, наприклад, в консерваторії співу, розмовляю тепер плавко і досить, щоб провадити ділову кореспонденцію. Англійську знаю теоретично (все-таки можу і вголос читати, не тільки очима) і можу без словника перекладати з неї. Якби мала учеників поляків, то знаю по-польські стілько, скілько треба, щоб пояснити при лекціях…”
Так писала Леся Українка в одному з листів до Михайла Павлика про свої знання іноземних мов.
22 березня у Звягельському музеї родини Косачів-Драгоманових відбулося музейне спілкування “Леся Українка мовами світу”.
Під час програми лунала поезія Лесі Українки англійською, німецькою, французькою, італійською, шведською, фінською, данською, польською, чеською, грузинською, арабською.
І, звичайно, мовою Лесі Українки – українською.
Музей родини Косачів – Драгоманових дякує директорам, які сприяли участі в програмі, вчителям, які готували своїх вихованців, і учням та ученицям ліцеїв #1 ім.Лесі Українки та #11, гімназій # 2, 3 та 6, і всім, хто долучився до поезії Лесі Українки за кордоном.