Музейне спілкування в Музеї родини Косачів

28 Лютого 2021, 17:29

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки, 25 лютого в музеї родини Косачів відбулося музейне спілкування. Така нова форма зустрічі з нагоди ювілейної дати об’єднала лесезнавців, мисткинь, письменників, шанувальників творчості видатної українки. Гостинно зустрічали гостей творчого заходу працівники музею на чолі з Людмилою Гаммою.

Темою музейного спілкування стала «Леся Українка очима людей, різних за професіями та вподобаннями». Привітати учасників святкової події завітали міський голова Микола Боровець та заступник міського голови Наталія Борис.

Учасниками музейного спілкування в день ювілею Лесі Українки стали поетеса, публіцистка, наукова співробітниця інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАНУ Алла Диба та кандидатка філологічних наук, співробітниця інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАНУ, наукова редакторка книги Оксани Забужко та Блаженнійшого Святослава Шевчука “Апокриф. 4 розмови про Лесю Українку” Ганна Гаджилова, які презентували власні видання.

Авторський фотоальбом “Від Звягеля до Сурамі” в авторському мистецькому проєкті “2016.Леся” представили Галина Вокальчук, докторка філологічних наук, професорка Державного університету та Олександр Харват, член Національних спілок краєзнавців, журналістів, фотохудожників України, м. Рівне.

Учасники зібрання та відвідувачі музею мали нагоду ознайомитися з вишитою книгою “Лісової пісні”, яку презентувала її авторка Олена Медведєва, дитяча письменниця, журналістка, членкиня Національної спілки письменників України, м. Рівне.

Також в музейному спілкуванні взяли участь представники місцевої творчої інтелігенції, шанувальники творчості Лесі Українки.

Учасники музейного спілкування отримали відеовітання з Грузії від Ніно Салагая, співробітниці музею Лесі Українки та Лії Садрадзе, директорки музею Лесі Українки, м. Сурамі, а також Валентини Собецької з міста Людвігсхафен на Рейні, Німеччина, яка очолює громадську організацію, що підтримує дружні зв’язки з Новоградом-Волинським.

Також в ювілейні дні в музеї проходить мистецький проєкт “Узори Олени Пчілки” – вишивання на старовинному 24-метровому конопляному полотні “узорів”, що їх зібрала Олена Пчілка у Звягельському повіті. Кураторка проєкту – майстриня-викладачка Новоград-Волинського вищого професійного училища Людмила Кизяк. Долучитися до вишивання мали змогу всі бажаючі.

Для усіх відвідувачів музею працювала виставка сувенірної продукції «Леся Українка. На пам’ять…».

Надвечір 25 лютого творчий колектив музею родини Косачів провів екскурсію «Ніч в музеї». Її учасниками стали представники Молодіжної ради Новограда-Волинського. Молодь мала змогу поринути в хвилюючу атмосферу та привідкрили завісу таємничого життя однієї з найвидатніших родин України.

 

Чат-бот Гаряча лінія