![📰](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td6/1/16/1f4f0.png)
На запрошення віцепрезидентки Світового Конгресу Українців, голови Союзу українок Австралії, громадської діячки, онуки славнозвізного гончарського подружжя Пошивайлів Наталії Пошивайло-Таулер (Австралія) у неділю, 2 червня, співробітниці Літературно-меморіального музею Лесі Українки долучилися до міжнародної онлайн-зустрічі “Олена Пчілка – письменниця і феміністка”.
![📋](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2b/1/16/1f4cb.png)
Організатори події – Союз українок Австралії (штат Вікторія), Літературний клуб “Мальви” (Австралія), Українська жіноча ініціатива (ОАЕ). Серед запрошених були поважні гості – Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій Ярослава Хортяні (Угорщина), кандидат філологічних наук, доцент Полтавського університету економіки і торгівлі Віта Сарапин; доктор філологічних наук Полтавського Національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Світлана Ленська.
![📃](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7c/1/16/1f4c3.png)
Під час зустрічі говорили про життя і діяльність Олени Пчілки (Ольги Петрівни Драгоманової-Косач), яка була яскравою постатnю в українській культурі і активною учасницею жіночого руху. Увагу приділили повісті “Товаришки” (1887), яку Олена Пчілка присвятила проблемам жіночої вищої освіти. Дякуємо організаторам і учасникам заходу за цікаву і змістовну подію! До нових незабутніх зустрічей!