На базі КНП «Новоград-Волинське міськрайонне ТМО» відбулася презентація проекту впровадження відновлюваної енергетики за участі керівництва та депутатів міської ради

13 Січня 2023, 9:02
Нагадаємо, що міська рада спільно з ГО «Екоклуб» з міста Рівне реалізують спільний проект щодо встановлення сонячної станції у нашій лікарні.
ГО «Екоклуб» є однією з найбільш відомих громадських природоохоронних організацій, яка активно пропагує та підтримує впровадження «зеленої» енергетики.
Присутній експерт від даної організації Дмитро Сакалюк повідомив, що кошти для встановлення електростанції ГО “Екоклуб” зібрала у рамках кампанії “Sustainability4Ukraine” від CSR.Ukraine та Dobro.UA. Це 24-годинний вебатон, під час якого організації зі всього світу проводили лекції на тему сталого розвитку та заохочували слухачів до збору коштів. Загалом у рамках вебатону отримано 840 тисяч гривень. Враховуючи також інвестовані власні кошти організації та благодійну допомогу підрядної організації, загальна вартість електростанції потужністю 32,4 кВт склала 948 тис.грн. Прогнозована розрахункова генерація електроенергії – понад 36 тис. кВт*год щорічно. Також Дмитро Сакалюк навів переваги, які отримає муніципалітет як від даного проекту, так і в цілому від впровадження проектів «зеленої» енергетики.
Заступниця міського голови Ірина Гудзь подякувала ГО «Екоклуб» за надану підтримку у реалізації проекту, а також наголосила, що покращення стану енергоефективності, у тому числі впровадження відновлюваних джерел енергії, є одним із пріоритетів розвитку громади.
Генеральний директор КНП «Новоград-Волинське міськрайонне ТМО» Василь Борис розповів присутнім, що встановлена електростанція дозволить покращити рівень енергетичної безпеки медичного закладу, а ще допоможе щорічно економити кошти за комунальні послуги.
Секретар міської ради Оксана Гвозденко підтримала необхідність реалізації таких проектів у громаді та запропонувала підготувати відповідні пропозиції для передбачення відповідного фінансування та затвердження на сесії міської ради.
Начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради Юрій Савич повідомив, що спільно зі структурними підрозділами та комунальними підприємствами вже напрацьовується окремий розділ Муніципального енергетичного плану, який стосується саме розвитку відновлюваних джерел енергії в громаді.
Керівник підрядної організації Святослав Марков детально розповів про технічні аспекти встановлення та функціонування сонячної електростанції.
Активну участь в обговоренні прийняли присутні депутати міської ради, які погодилися з необхідністю розвитку «зеленої» енергетики в громаді, що дозволить не лише покращити її енергонезалежність, але й економити бюджетні кошти.
Чат-бот Гаряча лінія