На базі Новоград-Волинського Молодіжного центру відбулося виїзне засідання круглого столу «Права людини: недискримінаційний аспект»

8 Грудня 2015, 4:38

8 грудня 2015 рокув Молодіжному центрі відбулося засіданнякруглого столу «Права людини: недискримінаційний аспект».У заході взяли участьначальник управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації Світлана Гресь, заступник міського голови Лариса Шутова,  директор Житомирського обласного гендерного ресурсного центру Валентина Склонна,  регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Олена Коваленко, начальник відділу молодіжної та сімейної політики управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації Тетяна Шмаюн,  старший інспектор відділу з особливих доручень управління громадської безпеки МВС України в Житомирській області Микола Пархомчук,  завідувач сектору профілактичної роботи і закладів соціального захисту дітей служби у справах дітей Житомирської обласної державної адміністрації Алла Добровінська,  провідний спеціаліст відділу організаційно-правової та кадрової роботи Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Черниш, психолог Житомирського обласного центру соціально-психологічної допомоги Сергій Каленюк,  начальник відділу організації профорієнтації Житомирського обласного центру зайнятості Тетяна Кравчук,  представники  управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту,міських соціальних служб міста, студенти медичного коледжу, волонтери, благодійного фонду «Нехай твоє серце б`ється».

З вітальним словом перед присутніми виступила заступник міського голови Лариса Шутова, яка  зазначила  „сьогоднішня зустріч відбувається в рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства”. Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України, зокрема в м.Новограді-Волинському також, проходить дана акція, в рамках якої проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї. Основними датами акції є: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок; 1 грудня –  Міжнародний день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини“.  Лариса Володимирівна доповіла, що у місті протягом 2015 року на профілактичному обліку  в органах внутрішніх справ  з приводу вчинення насильства в сім`ї перебуває 122 особи, з них 6 жінок, 116 чоловіків. Винесено 122 офіційні попередження та 119 осіб притягнено до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї.

Також посадовець ознайомила з роботою міських соціальних служб. Відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім`ї» Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей, управлінням у справах сім`ї та молоді міської ради проводяться профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях. Новоград-Волинським  центром зайнятості разом з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проводиться ряд інформаційних семінарів для безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, з гендерних питань. Також до роботи з даного напрямку долучаються загальноосвітні школи міста, вищі навчальні заклади, благодійний фонд «Нехай твоє серце б`ється» які беруть участь у запланованих заходах. 

В ході засідання виступаючі наголошували на тому, що дана зустріч сприятиме не лише обговоренню наявних проблем, а й їх вирішенню, підвищенню правової культури населення налагодженню співпраці соціальних служб, благодійних та волонтерських організацій, та ще раз приверне увагу до проблеми протидії насильству в сім`ї та дотримання прав людини.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія